منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD: پردازنده های گرافیکی ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری!

AMD: پردازنده های گرافیکی ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
AMD: پردازنده های گرافیکی ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری!

آخرین نظرسنجی سخت افزاری پلتفرم Steam تعداد کاربرانی را که از کارت گرافیک های سری GeForce RTX 30 انویدیا استفاده می کنند نشان می دهد. 11 برابر افرادی که از جدیدترین کارت گرافیک های سری Radeon RX 6000 AMD استفاده می کنند.

بر اساس داده های موسسه تحقیقاتی Jon Peddie ، فروش محصولات Nvidia در سه ماهه دوم سال 2021 در مقایسه با فروش AMD معادل 9: 2 بود. بنابراین ، برخی از کاربران AMD را به اتخاذ تصمیمات داخلی نادرست متهم می کنند. آنها ادعا می کنند که AMD کارت های گرافیک سری رادون خود را به مزارع ارزهای دیجیتال می فروشد نه اینکه آنها را از طریق رسانه ها توزیع کند.

مدیر مالی AMD این اتهامات را رد کرد و گفت که نیازهای معدنچیان ناچیز است. او اظهار می کند که اگرچه AMD مشتریان GPU خود را در اولویت قرار نمی دهد. اما GPU های Radeon مخصوص گیمرها هستند نه ماینرها.

“اول از همه ، بازار ارزهای رمزنگاری شده برای ما بی اهمیت است. این حوزه یکی از اولویت های ما نیست. ما اولویت خاصی به محصولات خود نمی دهیم ؛ اما محصولات AMD برای رفع نیازهای گیمرها ساخته شده اند ، نه ماینرها. از این منظر ، فروش محصولات به گیمرها یکی از اولویت های ما است ؛ این امر به افزایش درآمد تولید شده توسط GPU کمک می کند. همانطور که می دانید ، ما پردازنده های گرافیکی پیشرفته ای از سری Radeon RX 6000 داریم. “این تراشه ها محصولات بسیار رقابتی محسوب می شوند. رشد پردازنده های گرافیکی AMD تا حد زیادی به دلیل فروش بالای آنها است. “

نکات مهم هنگام خرید رایانه بازی

تجارت AMD در حال رشد است

از زمان عرضه سری Zen توسط AMD ، درآمد شرکت در سالهای اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است. AMD در سال گذشته رکورد 9.763 میلیارد دلار درآمد داشته است. علاوه بر این ، اهداف مالی تعیین شده توسط این شرکت با 60 درصد افزایش به حدود 15.5 میلیارد دلار رسیده است.

دویندر کومار ؛ مدیر مالی AMD در کنفرانس فناوری Deutsche Bank در سال 2021 اعلام کرد که اگرچه شیوع گسترده ویروس کرونا باعث مشکلات عرضه شده است. اما اکنون اوضاع کمی بهتر شده است. تقاضای بازار برای سخت افزار و تجهیزات سرور کلاس HPC افزایش یافته و استقبال مشتریان از سخت افزار پیشرفته تشدید شده است. کنار آمدن با شرایط کنونی کار آسانی نیست. با توجه به مدل های موجود در بازار ، AMD مطمئن است که در سال جاری و در سال های آینده به اهداف خود می رسد.

AMD از ابتدای امسال بسیار قوی بوده است. درآمد این شرکت در شش ماهه اول سال 2021 7.295 میلیون دلار بوده است. بر این اساس ، انتظار می رود AMD طی سال گذشته به 60 درصد رشد درآمد سالانه برسد. این شرکت آمریکایی قبلا اعلام کرده بود که با افزایش تقاضا از کاربران خانگی در نیمه دوم سال جاری ، تقاضا برای کارت های گرافیکی مجزا برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. با این حال ، آمار فروش AMD نشان می دهد که این شرکت نمی تواند از شرایط فعلی استفاده کند. با این حال ، با توجه به افزایش تقاضا در بازار ، AMD می تواند با افزایش سطح تولید یا با تمرکز بر تولید محصولات پیشرفته خود درآمد بیشتری ایجاد کند. اما این خود یک چالش بزرگ است.

توسط AMD: GPU های ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری! اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.