منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD به دنبال ورود به بازار پردازنده های تلفن همراه از طریق مشارکت با MediaTek است

AMD به دنبال ورود به بازار پردازنده های تلفن همراه از طریق مشارکت با MediaTek است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
AMD به دنبال ورود به بازار پردازنده های تلفن همراه از طریق مشارکت با MediaTek است

در سال های اخیر ، وضعیت تجاری در بازار پردازنده های رومیزی ، لپ تاپ و سرور چندان مطلوب نبوده است. با این حال ، بازار پردازنده های تلفن همراه یا تلفن های هوشمند هنوز در حال رونق است و همچنان پردرآمدترین بازار است. بر اساس گزارش جدیدی ، شرکت آمریکایی تراشه AMD قصد دارد گامی جسورانه بردارد.

در این گزارش آمده است که AMD به احتمال زیاد وارد بازار پردازنده های موبایل می شود. علاوه بر این ، گزارش اشاره می کند که این شرکت آمریکایی تراشه هایی برای تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی تولید خواهد کرد. AMD همچنین شریک منتخب شرکت تایوانی MediaTek خواهد بود.

به طور کلی ، سازندگان تراشه های رایانه ای مشتاق ورود به بازار دستگاه های تلفن همراه نیستند. اینتل هزینه زیادی برای ورود به بازار پردازنده های دستگاه های موبایل و تبلت ها صرف کرده است. با این حال ، اینتل همیشه به بازار رایانه های شخصی بازگشت. البته معماری Intel x86 توسط بازار شناخته نشد.

از سوی دیگر AMD هیچ سابقه ورود مستقیم به بازار پردازنده های تلفن همراه را ندارد. با این حال ، نمی توان گفت AMD در این زمینه بی تجربه است. در واقع این شرکت آمریکایی با دسته پردازنده های موبایل آشنایی کامل ندارد. GPU های Qualcomm Adreno بیش از 10 سال پیش متعلق به AMD بودند. AMD نیز پس از به دست آوردن نام تجاری ATI وارد بازار پردازنده های تلفن همراه شد. متعاقباً ، تجهیزات GPU به کوالکام فروخته شد. البته پردازنده های گرافیکی Adreno فعلی به مدت طولانی هیچ ارتباطی با AMD ندارند.

AMD به دنبال ورود به بازار پردازنده های تلفن همراه از طریق مشارکت با MediaTek است

AMD به دنبال همکاری با MediaTek است

با این حال ، گزارشات تا کنون نشان می دهد که ورود AMD به بازار پردازنده های موبایل کند خواهد بود. این شرکت آمریکایی به جای ورود مستقل به بازار ، با شریک دیگری کار خواهد کرد. AMD در حال آماده سازی همکاری با شرکت تایوانی MediaTek برای تولید تراشه های این برند است. MediaTek دارای پردازنده های تلفن همراه بیشماری است و دارای فناوری های پیشرفته و تجربه کافی در زمینه تراشه های پایه 4G و 5G است.

AMD احتمالاً با MediaTek در زمینه فناوری های پیشرفته GPU همکاری می کند. این شرکت آمریکایی قبلاً با سامسونگ همکاری کرده بود تا از غول کره ای برای استفاده از معماری RDNA مجوز بگیرد. پردازنده Exynos 2200 سامسونگ دارای عملکرد عالی و قدرت پردازش عالی است. اگر این گزارش درست باشد ، پردازنده های تلفن همراه آینده توسط MediaTek و AMD ساخته می شوند. آنها احتمالاً مزایای قابل توجهی در زمینه GPU و بازی خواهند داشت. در نتیجه این همکاری ، احتمالاً تراشه هایی تولید می شوند که نیازهای گیمرها را بهتر برآورده کنند.

تراشه های بازی AMD احتمالاً بهترین انتخاب در صنعت موبایل هستند و بسیاری از شرکت های تولید کننده تراشه از پردازنده های گرافیکی این شرکت استفاده می کنند. گزارش جدیدی ادعا می کند که AMD تراشه های خود را به ماینرها واگذار کرده است. با این حال ، این شرکت به شدت این اتهامات را رد کرد. طبق گفته AMD ، تراشه های این شرکت مخصوص بازی بازان است. در این رابطه ، یکی از مدیران عامل AMD اظهار داشت که این شرکت ، گرچه اولویت خاصی به مشتریان GPU خود نمی دهد. اما GPU های Radeon مخصوص گیمرها هستند نه ماینرها.

AMD به دنبال ورود به بازار پردازنده های تلفن همراه از طریق مشارکت با MediaTek است. اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.