• خانه
  • وبلاگ
  • 4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365

4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365


با ورود کار از راه دور به زندگی ما، مایکروسافت 365 به عنوان یکی از بهترین ها در صدر قرار گرفته است پلتفرم های قوی همکاری در محل کار. بهره وری کارمندانی را که از خانه کار می کنند بسیار افزایش داده است. با این حال، این موضوع کارفرمایان را نگران امنیت داده های محرمانه خود کرده است.

مایکروسافت 365 با مجموعه ای از خدمات امنیتی برای مقابله با این نگرانی ارائه می شود. این شامل سطوح مختلف مدیریت دسترسی، حفاظت از اطلاعات و حتی مدیریت ریسک است. در این وبلاگ، مهندسان DEVIT ما بررسی خواهند کرد که این پلتفرم واقعاً چقدر ایمن است، بنابراین برای محافظت از خود در حین کار از راه دور همراه باشید.

4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365

مدیریت هویت و دسترسی (IAM)

کنترل دسترسی یکی از مهم ترین روش های تضمین حریم خصوصی داده ها است. مایکروسافت 365 با ارائه دسترسی مبتنی بر نقش به انواع منابع و اطلاعات سیستم، این امکان را فراهم می کند. علاوه بر این، می تواند تلاش های مشکوک ورود به سیستم را شناسایی کرده و آنها را منحرف کند.

این پلتفرم همچنین دارای ابزارهایی برای محافظت از اعتبار، هویت کاربران است و کاملاً مجهز به ابزارهای احراز هویت پیشرفته است. این جعبه ابزار IAM به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا دسترسی مناسب را به هر کارمند بر اساس نقش آنها در شرکت اختصاص دهند و در نتیجه از همه منابع محافظت کنند.

حفاظت از اطلاعات

امنیت اطلاعات یکی از نگرانی های اصلی کارفرمایان در هنگام راه اندازی خدمات دورکاری است. سیستم حفاظت از اطلاعات مایکروسافت بخشی از امنیت سایبری مایکروسافت 365 است و مدیران را قادر می سازد تا از اطلاعات محرمانه در تمام نقاط پایانی محافظت کنند. قابلیت های آن به شما این امکان را می دهد که مکان تمام داده های مربوط به شرکت خود را کشف کرده و از آن محافظت کنید.

4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365

برای این منظور، طبقه‌بندی داده‌ها به عنوان یک دارایی بی‌نظیر عمل می‌کند که می‌تواند داده‌های مهم را شناسایی کرده و اطمینان حاصل کند که به طور ایمن ذخیره شده‌اند. ابزار مهم دیگر پیشگیری از از دست دادن داده ها (DLP) است که از از دست رفتن اطلاعات حساس مانند اطلاعات مالی و غیره جلوگیری می کند.

مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند خط‌مشی‌های DLP را از طریق مرکز سازگاری Microsoft 365 ایجاد کنند تا از چنین اطلاعاتی محافظت کنند. اداره اطلاعات مایکروسافت (MIG) ابزار مهم دیگری است که به حفظ انطباق با خط‌مشی‌های داده‌های شرکت از طریق چرخه عمر اطلاعات و سوابق کمک می‌کند.

پیشگیری از تهدید

Microsoft 365 شامل چندین ابزار پیشگیری از تهدید است که به صورت خودکار کار می کنند تا به محافظت از داده های مهم شرکت شما در برابر تهدیدات شبانه روزی کمک کنند. از هوش مصنوعی پیشرفته برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات قبل از اینکه آسیب واقعی ایجاد کنند، استفاده می کند. مایکروسافت 365 با استفاده از یک دید جامع از اطلاعات یک سازمان، می تواند با سرعت بی سابقه ای به تهدیدات پاسخ دهد.

علاوه بر این، نه یک، بلکه با دو برنامه امنیت سایبری – Microsoft 365 Defender و Azure Defender ارائه می شود. آنها به محافظت از اطلاعات شما در سیستم های مختلف در سازمان و همچنین در فضای ابری کمک می کنند، بنابراین تمام نقاط پایانی را پوشش می دهند.

امنیت و مدیریت ریسک

مایکروسافت 365 دارای ابزارهای امنیتی و مدیریت ریسک است که می تواند خطرات ناشی از فعالیت های مختلف را شناسایی کرده و بر این اساس از اطلاعات شرکت محافظت کند. هم فعالیت‌های غیرعمدی و هم مخربی را که می‌توانند امنیت داده‌ها را به خطر بیندازند، شناسایی می‌کند. ابزارها اقدامات در برابر سیاست های ریسک شرکت را تجزیه و تحلیل می کنند و بنابراین با ریسک های داخلی مقابله می کنند. برخی از این ابزارها عبارتند از Communication Compliance، Information Barriers، Client Lockbox، Privileged Access Management، Advanced Auditing و غیره.

امنیت Microsoft 365: بهترین روش ها برای محافظت از اطلاعات شما

اگرچه مایکروسافت 365 با مجموعه ای از ویژگی ها و ابزارهای امنیتی به بازار عرضه می شود، اما مدیران فناوری اطلاعات را ملزم به استفاده از این ویژگی ها برای تضمین امنیت می کند. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید از این ویژگی های امنیتی بهترین استفاده را ببرید:

4 استقرار امنیتی برتر برای مایکروسافت 365

احراز هویت چند عاملی (MFA)

تنظیم احراز هویت چند عاملی گام مهمی در جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز به اطلاعات است. این ویژگی از دو یا چند روش احراز هویت استفاده می کند و در عین حال به کاربران اجازه می دهد وارد سیستم شوند، مانند رمز عبور یک بار مصرف (OTP).

حساب های اختصاصی مدیر

راه اندازی حساب های سرپرست احتمالاً یکی از اولین کارهایی است که هنگام راه اندازی سیستم خود انجام می دهید. با این حال، مهم است که به مدیران حساب‌های جداگانه برای کارهای معمولی بدهید تا آنها را به اهداف کمتری برای مجرمان سایبری تبدیل کنید.

رمزگذاری پیام ها در آفیس

رمزگذاری برای محافظت از داده ها ضروری است و Office 365 با انواع روش های رمزگذاری ارائه می شود. فعال کردن این ویژگی ها تضمین می کند که تمام ایمیل های به اشتراک گذاشته شده توسط کارمندان رمزگذاری شده باقی می مانند. همچنین فعال کردن اتصالات BitLocker و TLS برای رمزگذاری بیشتر فایل ها در سیستم ها و ابر عاقلانه است.

محافظت در برابر فیشینگ

روش‌های فیشینگ در حال تکامل هستند و حتی گاهی اوقات می‌توانند کارمندانی را که از فیشینگ آگاه هستند دستگیر کنند. به عنوان یک مدیر فناوری اطلاعات، مهم است که حفاظت ضد فیشینگ را برای فیلتر کردن خودکار ایمیل‌های فیشینگ قبل از رسیدن به صندوق ورودی کارمند، تنظیم کنید.

مجوز امنیتی

مهم است که توجه داشته باشید که همه ویژگی های امنیتی مایکروسافت 365 از جعبه خارج نمی شوند صدور مجوز بهره وری. در حالی که بیشتر ویژگی های امنیتی در مجوزهای پایه گنجانده شده است، برخی از آنها نیستند و برای بهره مندی از این خدمات باید مجوزهای امنیتی جداگانه خریداری شود.

برخی از این مجوزها هستند Enterprise Mobility + Security E3/A3/G3, Enterprise Mobility + Security E5/A5/G5, Microsoft 365 E3/A3/G3, Microsoft 365 E5/A5/G5, Microsoft 365 E5/A5/G5 Securityو Microsoft 365 Business Premium.

نتیجه

در نتیجه، مایکروسافت 365 یک پلتفرم فوق العاده قوی برای تضمین امنیت سایبری یک شرکت است. استفاده از آن برای کار از راه دور، ویژگی های امنیتی بی شماری را در اختیار سازمان قرار می دهد که با هیچ پلتفرم دیگری ارائه نشده است. اگر در مورد این ویژگی‌های امنیتی سؤالی دارید، در زیر نظر دهید و ما با شما تماس خواهیم گرفت.

 

پست 4 پیاده سازی امنیتی برتر برای Microsoft 365 اولین بار در DEV IT Journal ظاهر شد.