منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون های اپل در این کشور را ممنوع کند

یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون های اپل در این کشور را ممنوع کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون های اپل در این کشور را ممنوع کند

یک شرکت هوش مصنوعی چینی به نام ZhiZhen Network Technology نامی عمومی برای اپل است. البته این رابطه در سالهای اخیر برای هر دو طرف چندان خوشایند نبوده است. در سال 2013 ، غول کوپرتینویی از شرکت چینی شکایت کرد و ادعا کرد که نرم افزار Little i Robot آن مشکوک شبیه دستیار صوتی سیری اپل است. اپل با طرح شکایتی خواستار ممنوعیت استفاده از نرم افزارهای چینی شده است. اما این درخواست در نهایت پذیرفته نشد.

در اوایل سال 2012 ، فناوری شبکه ZhiZhen برای اولین بار به اپل حمله کرد و مدعی شد که این شرکت از Siri به طور غیرقانونی استفاده می کند. به نظر می رسد دستیار صوتی اپل یک سال پس از توسعه دستیار صوتی شرکت چینی ثبت نام کرده است. در این نبرد حقوقی ، بالاخره اپل پیروز شد. طبق حکم نهایی ، استفاده از این فناوری در چین ممنوع نیست و حقوق شرکت چینی نقض نشده است.

حالا ، چند سال بعد ، تاریخ تکرار می شود. فناوری Zhizhen Network بار دیگر علیه اپل شکایت کرد. در شکایت جدید ادعا شده است که دستیار صوتی Siri اپل نقض پتنت ثبت شده توسط یک شرکت چینی به نام Xiao-i Robot است. ربات Xiao-i در واقع یک ربات چت است.

طرف چینی در شکایت خود خواستار ممنوعیت موقت تولید ، فروش و صادرات دستگاه های اپل مجهز به دستیار صوتی Siri شده است. فناوری Zhizhen Network ، علاوه بر ممنوعیت ، تقریباً 1.5 میلیارد دلار از اپل خسارت خواسته است.

یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون های اپل در این کشور را ممنوع کند

این شرکت چینی می خواهد ممنوعیت تولید و فروش آیفون در چین را اعلام کند

برخلاف برخی از شرکت هایی که از اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت می کنند و به دنبال سود هستند. ZhiZhen وام دهنده ثبت اختراع نیست. نرم افزار این شرکت بیش از 100 میلیون کاربر در چین دارد و لیست کاربران این برنامه شامل نام برخی از شرکت های بزرگ چینی مانند China Mobile ، China Telecom و چند بانک بزرگ است.

کارشناسان درباره احتمال ممنوعیت فروش دستگاه های اپل در چین شک دارند. مقامات چینی با اختلاف حقوقی موافق نیستند و دستور تعطیلی کارخانه های تولید آیفون را نمی دهند. ماه هاست که شاهد اخبار مربوط به زمان ارائه گوشی های سری آیفون 13. هستیم. اپل اخیراً اعلام کرد که سه شنبه هفته آینده ؛ در 14 سپتامبر (23 سپتامبر) میزبان یک رویداد بزرگ خواهد بود. این رویداد با شعار California Streaming برگزار می شود.

اپل به طور کلی در رویداد ماه سپتامبر از آیفون های جدید خود رونمایی می کند. بنابراین ، طبق پیش بینی ها ، سری آیفون 13 سه شنبه هفته آینده ارائه می شود. برخی از مدلهای جدیدتر آیفون به احتمال زیاد دارای صفحه نمایش با وضوح بالا هستند. همچنین ، همه مدلهای این سری احتمالاً مجهز به بریدگی کوچکتر در بالای صفحه هستند تا سیستم تشخیص چهره را در خود جای دهند.

در صورت صحت شایعات اخیر ، طراحی ناچ برای اولین بار پس از معرفی این عنصر در سال 2017 (همراه با iPhone X) تغییر خواهد کرد. علاوه بر این ، اپل ضمن معرفی گوشی های هوشمند جدید خود ، نسخه جدید iOS 15 را معرفی خواهد کرد.

یک شرکت چینی در تلاش است تولید و فروش آیفون های اپل در این کشور را ممنوع کند. اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.