منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افرادی را که در عرض 30 دقیقه به این بیماری مبتلا می شوند تشخیص می دهد.

کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افرادی را که در عرض 30 دقیقه به این بیماری مبتلا می شوند تشخیص می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افرادی را که در عرض 30 دقیقه به این بیماری مبتلا می شوند تشخیص می دهد.

وقتی فردی به بیماری کووید 19 مبتلا می شود ؛ بدن شما آنتی بادی هایی برای مبارزه با عفونت طراحی می کند. واکسن ها به همین منظور عمل می کنند. این پدیده به این معنی است که تزریق واکسن باعث تولید آنتی بادی علیه بیماری در بدن انسان می شود. حتی اگر قبلاً تا به حال به کووید 19 مبتلا نشده اید. با این حال ، اکنون این س arال مطرح می شود که چگونه بفهمیم در بدن ما آنتی بادی علیه ویروس کرونا وجود دارد؟

پاسخ به این س generallyال عموماً نیاز به آزمایشی دارد که از تکنیکی به نام ایمونوکروماتوگرافی استفاده می کند. این آزمایش وجود یا عدم وجود آنتی بادی در بدن انسان را تعیین می کند. با این حال ، این روش بهترین و دقیق ترین تکنیک برای استفاده در نظر گرفته نمی شود و احتمالاً چند روز یا حتی یک هفته طول می کشد تا نتیجه را اعلام کنیم.

یک محقق به نام یوشیهیرو ایتو از موسسه RIKEN CEMS برای حل این مشکل کار کرده است. تیم تحقیقاتی به رهبری وی موفق به تولید کیت فوری جدید برای آزمایش آنتی بادی کووید 19 شد.این کیت قادر خواهد بود در کمتر از 30 دقیقه نتیجه آزمایش را تعیین کند. در واقع این فناوری سال ها پیش توسط آقای ایتو توسعه یافته است. این فناوری می تواند حرکت ترکیبات آلی را که به ارزیابی سابقه عفونت های ایمنی کمک می کند ، متوقف کند.

این فناوری طی سالها پیشرفت قابل توجهی داشته است و اکنون بیش از 40 آلرژن مختلف را تحت پوشش قرار می دهد. چندین پروتئین کلیدی بیماری کووید 19 نیز پشتیبانی می شود.این فناوری به گونه ای کار می کند که ریزتراشه با موادی که به نور واکنش نشان می دهد پوشانده شده است.

برای انجام آزمایش ، یک نمونه مایع حاوی پروتئین مورد نظر روی ریزتراشه ریخته می شود. سپس کیت در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد و حرکت پروتئین متوقف می شود. سپس از دوربین CCD برای اندازه گیری میزان نور ساطع شده استفاده می شود. این فرایند زمانی اتفاق می افتد که آنتی بادی های سرم خون به پروتئین های ویروسی متصل می شوند و سیستم می تواند میزان آنتی بادی های موجود در سرم را تعیین کند.

کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افرادی را که در عرض 30 دقیقه به این بیماری مبتلا می شوند تشخیص می دهد.

به گفته آقای ایتو ، “آزمایش کمی استاندارد آنتی بادی به طور کلی نیاز به برداشتن نیم میلی لیتر خون از یکی از بازوهای شما دارد ، و این بسیار چشمگیر به نظر می رسد.” سیستم پیشنهادی ما فقط به یک قطره خون از نوک انگشتان شما نیاز دارد. علاوه بر این ، حساسیت این سیستم در مقایسه با ایمونوکروماتوگرافی معمولی 500 برابر بیشتر است. این پدیده به این معنی است که تشخیص بیماری حتی با تعداد بسیار محدودی از آنتی بادی ها امکان پذیر خواهد بود.

کیت آزمایش آنتی بادی Corona تشخیص می دهد که افراد در 30 دقیقه به این بیماری مبتلا می شوند اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.