• خانه
 • وبلاگ
 • چگونه برنامه Intents Framework توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های بهتری بسازند؟

چگونه برنامه Intents Framework توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های بهتری بسازند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه برنامه Intents Framework توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های بهتری بسازند؟


هر سال، توسعه دهندگان و علاقه مندان به محصولات، سیستم عامل و سخت افزار اپل منتظر رویداد WWDC هستند که غول فناوری اطلاعات آخرین ویژگی ها و عملکردهای خود را منتشر کند. توسعه دهندگان این رویداد را دنبال می کنند تا از آخرین به روز رسانی ها مطلع شوند و به آن دسترسی داشته باشند.

پس از رویداد اخیر WWDC، توسعه دهندگان iOS اکنون به iOS 16 و XCode 14 دسترسی کامل دارند. از آنجایی که آنها در محیط توسعه در دسترس هستند، توسعه دهندگان از جمله DevIT (یک شرکت توسعه برنامه iOS) اکنون می توانند در ویژگی ها و عملکردهای iOS 16 غوطه ور شوند. .

در هسته خود، هدف اصلی AppIntent افشای قابلیت ها یا ویژگی های iOS است. از سوی دیگر، جزئیات شناسایی شده توسط اپلیکیشن Shortcut و Siri ثبت می شود.

توسعه دهندگان می توانند از این سیستم AppIntent برای استخراج کد مورد نیاز برای انجام یک عمل خاص و تعریف داده های مورد نیاز از طریق سیستم استفاده کنند. در این گزیده، در مورد AppIntent با جزئیات صحبت خواهیم کرد و مشخصات آن را درک خواهیم کرد.

درک چارچوب هدف برنامه

در اینجا باید دو جنبه درک شود، خدمات سیستم و محتوا یا عملکرد. برنامه Intent به عنوان پلی بین این دو عمل می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که محتوا و عملکرد را در دسترس خدمات سیستم قرار دهند.

اینها شامل سیری و برنامه Shortcuts است. عملکرد هدف برنامه در حال حاضر برای ویژگی ها و خدمات زیر در دسترس است.

 • نوار منو
 • به اشتراک گذاری برنامه های افزودنی
 • پایانه
 • اپل اسکریپت
 • صفحه اصلی
 • پیشنهادات
 • صفحه قفل
 • ابزارک میانبر
 • اقدامات سریع
 • صدا (Siri)
 • اپل واچ
 • هوم پاد
 • اتوماسیون
 • برنامه دسترسی سریع
 • صفحه کلید
 • نور افکن

موارد استفاده از برنامه Intent ممکن است شامل ارائه ابرداده، اطلاعات رابط کاربری، عبارات فعال سازی و سایر اقدامات لازم برای شروع اقدامات برنامه باشد.

به عبارت ساده، برای چیزی مانند داده کاوی، می‌توانیم از App Intent استفاده کنیم تا زمان جلسه بعدی را پیدا کنیم یا در مورد سفارشی که انجام داده‌اید بپرسیم.

علاوه بر این، می‌توانید از این قابلیت داده برای اضافه کردن اطلاعات بدون باز کردن برنامه استفاده کنید. بنابراین وقتی می‌خواهید یک قرار جدید به تقویم اضافه کنید، برنامه Intents می‌تواند به شما کمک کند بدون باز کردن برنامه تقویم، همین کار را انجام دهید.

برای ارائه این نوع عملکرد، برنامه Intent باید این عمل را در سه مکان انجام دهد.

فراداده:

این اطلاعات مربوط به برنامه، سرویس یا عملکرد است که در برنامه Shortcuts نمایش داده می شود. به عنوان مثال، نام تقویم فراداده است.

مولفه های:

این شامل هدف ورودی است که از انتهای کاربر درخواست می شود و به یکی از سه روش تحویل داده می شود. تعاملات، سیری و صفحه کلید. برای درک بهتر یک پارامتر داده شده، اجازه دهید به یک مثال نگاه کنیم.

به عنوان مثال برنامه مدیتیشن خود را در نظر بگیرید که دارای انواع جلسات مختلف است که می خواهید از آنها برای دسترسی به نوع خاصی از پارامتر استفاده کنید. برای این منظور می‌توانیم از App Intent استفاده کنیم تا با استفاده از پارامترها، عملکرد خاصی را به برنامه بدهیم.

مقاصد وارداتی تاکنون به برنامه مدیتیشن کمک کرده ایم تا رابطه ای بین AppIntents و برنامه مدیتیشن برقرار کند.

برای ادامه پیاده سازی، باید به اشیاء AppIntents اجازه دهیم تا تابع خاصی را بر اساس شناسه جستجو کنند.

سازه های

با حرکت رو به جلو، می‌توانیم کاربر را برای انتخاب یک جلسه مراقبه خاص از داخل برنامه اضافه کنیم.

روش اجرا:

این شامل سیستم لازم برای انجام کارکرد اصلی قصد است.

از آنچه تاکنون گردآوری کرده ایم، استفاده از App Intent آسان است. این نیاز به یکپارچه سازی چندین خط کد دارد. در صورتی که می خواهید شرکت توسعه برنامه موبایل شما ویژگی های پیچیده تری را اضافه کند، این کار نیز قابل انجام است.

اهمیت برنامه در iOS 16 و کاربران آن

بهبود تجربه کاربر یکی از انگیزه های اصلی انتشار چارچوب برنامه Intents است. از آنجایی که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عملکردهای اضافی اضافه کنند، اقدامات را خودکار کنند و حتی برخی از عملکردها را برای کاربران ساده کنند، آنها می توانند از اقدامات تکمیل خودکار با لمس و صدا بهره مند شوند.

برنامه Intent پس از Siri Intent می آید که با iOS 10 منتشر شد. در Siri Intents، کاربران می توانند عملکرد برنامه را در دامنه های Siri، از جمله پیام رسانی، آموزش و پرداخت قرار دهند.

یکی از مزایای اصلی App Intent این است که عملکرد برنامه را در مکان های بیشتری در دسترس قرار می دهد. در نهایت، این به نفع مشتریان شما خواهد بود. علاوه بر این، با استفاده از میانبرهای برنامه، کاربران می توانند با ویژگی ها و عملکردهای برنامه از طریق سیری (صدا) درگیر شوند.

آن هم بدون نیاز به تنظیم چیزی. به همین ترتیب، این پذیرش ها باعث می شود برنامه شما در کانون توجه دستگاه کاربر ظاهر شود.

حوزه دیگری که می توانید تجربه کاربری خود را در برنامه خود ساده کنید. آنها می توانند از برنامه شما برای یک هدف خاص با فیلترهای فوکوس استفاده کنند.

یک حوزه کلیدی پیاده سازی در اینجا ادغام ویژگی های برنامه در برنامه Shortcuts است. این بدان معنی است که شما باید محبوب ترین ویژگی های برنامه خود را در برنامه Shortcuts ادغام کنید.

پس از انجام این کار، کاربران می توانند از طریق چندین دروازه با این ویژگی ها و عملکردها درگیر شوند.

 • از ویژگی صفحه اصلی با یک لمس استفاده کنید.
 • عملکرد را از نوار منوی macOS باز کنید.
 • برنامه Shortcuts را تنظیم کنید تا این ویژگی یا عملکرد به طور خودکار با خودکار راه اندازی شود.

در رویداد WWDC، مایکل گورباچ از Shortcuts Engineering به اشتراک گذاشت که “هدف ما از ایجاد برنامه Intent این است که توسعه را برای آنها لذت بخش کنیم.”

بررسی چند نمونه از این که چگونه قصد برنامه می تواند تجربه کاربر را بهتر کند

در این بخش، نمونه‌هایی از نحوه استفاده از App Intent توسط یک شرکت توسعه‌دهنده برنامه iOS و ارائه تجربه کاربری بهتر به کاربران نهایی را برجسته خواهیم کرد.

دریافت به روز رسانی: بدون باز کردن برنامه، کاربر می‌تواند از سیری بخواهد که به‌روزرسانی سفارش خود را ارائه کند. یا می توانند از سیری بخواهند که تاریخ تحویل تخمینی را بخواهد.

اطلاعات بگیر: با جستجوی صوتی، کاربران می توانند پرس و جو کنند یا اطلاعات را جستجو کنند. آنها می توانند از جستجوی صوتی برای دریافت اطلاعات از یک برنامه ورزشی، مانند پرس و جو امتیاز، آمار بازیکن و غیره استفاده کنند.

افزودن اطلاعات: درست مانند برنامه تقویم که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، می توانیم از سیستم App Intents برای افزودن اطلاعات استفاده کنیم. کاربران می توانند اطلاعات قرار ملاقات را به برنامه تقویم اضافه کنند. علاوه بر این، می‌توانید به کاربران اجازه دهید به‌روزرسانی‌هایی در مورد باتری خودروی برقی دریافت کنند، خودرو را خاموش کنند، وسیله نقلیه را روشن کنند و غیره.

اهداف برنامه

در نتیجه همه عملکردها و قابلیت های App Intent، یک شرکت توسعه دهنده برنامه iOS می تواند راه های بهتری برای افزایش تعامل کاربر بیابد. با در نظر گرفتن قابلیت‌های App Intent، توسعه‌دهندگان می‌توانند راه‌های جدیدی را برای ارائه تجربیات بهتر کاربر کشف و پیاده‌سازی کنند.

از اجازه دادن به کاربران برای تعامل با برنامه‌های خود بدون باز کردن برنامه گرفته تا دریافت اطلاعات بدون لمس تلفن، برنامه Intent می‌تواند به کاربران اجازه دهد از صدا برای تعامل با تلفن استفاده کنند.

در نتیجه، توسعه‌دهندگان iOS می‌توانند راه دیگری را برای برقراری ارتباط و تعامل با برنامه‌هایشان با استفاده از عملکردهای صوتی و خودکار در اختیار کاربران قرار دهند.

نتیجه

فریم ورک App Intent یک افزودنی جدید به سیستم عامل iOS است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عملکرد برنامه را در معرض سیری و میانبرهای برنامه قرار دهند. با انتشار فریم ورک App Intents توسط اپل، توسعه دهندگان iOS انعطاف پذیری و آزادی بیشتری برای سفارشی کردن نحوه رفتار برنامه ها دارند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند.

The post چگونه برنامه Intent Framework توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های بهتری بسازند؟ اولین بار در DEV IT Journal ظاهر شد.