منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس اولین گوشی هایی هستند که توسط اپل به مشتریان تحویل داده شده و دارای قابلیت عکاسی ماکرو هستند. این تصاویر از فاصله فقط 2 سانتی متری از سوژه یا حتی نزدیکتر ثبت می شوند. از این عملکرد می توان برای عکاسی از حشرات و اشیاء موجود در طبیعت استفاده کرد.

اپل اعلام کرده است که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از دوربین فوق عریض که در مدل های iPhone 13 Pro تعبیه شده است ، تصاویری خیره کننده و قدرتمند از سوژه های بزرگتر ثبت کنند. این دوربین ها به شما اجازه می دهد تا سوژه ها را با حداقل فاصله فوکوس 2 سانتی متر نزدیک کنید. همچنین می توان از حالت کلان هنگام ضبط حرکت آهسته و فیلمبرداری با تایم لپس استفاده کرد.

یک پزشک از دوربین میکرو دوربین در سری iPhone 13 Pro برای بررسی چشم بیماران خود استفاده می کند

بر اساس یک پست در LinkedIn (به نقل از وب سایت 9to5Mac) ، حالت ماکرو نیز کاربردهای جالبی در پزشکی دارد. دکتر تامی کورن؛ چشم پزشک گفت که از آیفون 13 پرو مکس برای گرفتن تصاویر کلان از چشم بیماران خود استفاده کرده است. با استفاده از این ویژگی ، دکتر کورن می تواند تصاویر دقیق را مرور کرده و مشاهدات مفیدی در مورد وضعیت سلامتی بیماران خود انجام دهد.

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

یک چشم پزشک به نام تامی کورن از حالت دوربین ماکرو در آیفون 13 پرو مکس برای درمان بیماران مبتلا به خراش قرنیه استفاده می کند.

در یک پست در لینکدین ، ​​دکتر کورن از بیمار یاد می کند که به دلیل سایش دردناک قرنیه مجبور به پیوند قرنیه شده است. عکسهای منتشر شده در این نشریه توسط پزشک برای نظارت بر بهبود سایش قرنیه استفاده شده است. دکتر کورن در یادداشتی می گوید: “من این هفته از آیفون 13 پرو مکس برای ثبت تصاویر کلان از چشم بیمار استفاده کردم و نتایج من چشمگیر بود.” این به نوآوری پزشکی از راه دور و مراقبت از چشم برای بیماران کمک می کند. با بررسی این تصاویر ، می توانیم روند افزایش سایش قرنیه را درک کنیم. این تصاویر پس از رضایت بیمار منتشر می شود. “

بر اساس محتوای اسناد منتشر شده ، جفری لوئیس ؛ یک چشم پزشک دیگر خاطرنشان می کند که حالت کلان سری iPhone 13 Pro به شکل گیری نواحی جدید پزشکی از راه دور کمک می کند. به عنوان مثال ، بر خلاف موتورولا ، که از دوربین های ماکرو اختصاصی برای ثبت تصاویر ماکرو استفاده می کند. اپل عکاسی ماکرو را بدون افزودن لنز اضافی به گوشی های خود معرفی کرده است. دوربین فوق عریض بهبود یافته در iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max دارای دیافراگم f / 1.8 و میدان دید 120 درجه است.

دکتر کورن با استفاده از بستر CareKit توانست اپلیکیشنی ایجاد کند تا یادآوری های مهمی را از طریق Apple Watch به بیماران ارائه دهد.

این اولین بار نیست که دکتر کورن از دستگاه اپل برای کمک به بیماران خود استفاده می کند. در نوامبر سال گذشته ، وی در LinkedIn پست موفقیت خود را در ایجاد یک برنامه مراقبت های بهداشتی با استفاده از پلت فرم منبع باز CareKit اعلام کرد. این برنامه برای راهنمایی بیماران به پزشک در طول مراحل جراحی طراحی شده است. بیماران می توانند با استفاده از بندهای Apple Watch بر روی مچ دست خود پیام های پزشکی و یادآوری مراقبت های شخصی را دریافت کنند.

دکتر کورن در یادداشتی می نویسد: “برخی از مردم تصور می کنند که روزنامه ها می توانند آزاردهنده باشند.” به ویژه امروزه مردم در دنیایی شلوغ و گاه آشفته زندگی می کنند. با این حال ، هنگامی که یک دستگاه پوشیدنی کاربران را از وضعیت سلامتی آنها مطلع می کند. این تبلیغات دیگر مزاحم تلقی نمی شوند. “زندگی شما در خطر است و همه به آن توجه می کنند.” دکتر کورن اظهار داشت که این اطلاعیه ها برای بیماران وی است که در زمان شیوع ویروس کرونا تحت عمل جراحی چشم قرار گرفته اند. مهمتر است.

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

این چشم پزشک خاطرنشان کرد که درخواست وی یادآوری های لازم را در مورد اقدامات احتیاطی لازم در دوران قرنطینه و نحوه انجام آزمایش کووید 19 قبل از عمل به بیماران ارائه می دهد. این برنامه Sharp Health Companion نام دارد و هنوز در App Store در دسترس است.

پس از توسعه این برنامه در سال گذشته ، یکی از اولین بیماران دکتر کورن از آن استفاده کرد و اپل واچ به پزشک اطلاع داد که بیمار او یک اپل واچ سری 4 خریداری کرده است. بیمار پس از افتادن در حمام ، اپل واچ خود را بررسی کرد و پس از انجام نوار قلب ، متوجه شد که وی فیبریلاسیون شریانی (Afib) دارد. سرانجام او داروهای خود را تغییر داد و داروهای جدیدی دریافت کرد. او همچنین قرار بود تحت آزمایشات اضافی قرار گیرد.

بیمار از دکتر تشکر کرد. از آنجا که برنامه توسعه یافته توسط دکتر کورن باعث علاقه او به اپل واچ شد و او یک دستگاه اپل واچ سری 4 خریداری کرد. اقدامی که احتمالا جان این بیمار را نجات داد.

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند! اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.