منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند

واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند

WhatsApp به صورت دوره ای پشتیبانی از سیستم عامل ها و سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند. آخرین باری که این اتفاق افتاد دسامبر 2020 بود.

اکنون ، یک سال پس از آن تاریخ ، سرویس پیام رسانی فیس بوک تأیید کرده است که به زودی پشتیبانی از دستگاه های دارای سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند.

بر اساس اطلاعات موجود در بخش سوالات متداول وب سایت رسمی پیام رسان های WhatsApp ، این شرکت در پایان سال گذشته سرویس سیستم عامل هایی را که به عنوان حداقل بستر مورد نیاز برای این نرم افزار ایجاد شده بود ، متوقف می کند.

این بدان معناست که پرکاربردترین سرویس پیام رسانی جهان از اول نوامبر 2021 بر روی Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ، iOS 9 و KaiOS 2.5.0 اجرا نمی شود.

راه حل کاربران قدیمی تلفن چیست؟

اگر از تلفن هوشمند مجهز به هر یک از سیستم عامل های بالا استفاده می کنید ، در صورت موجود بودن نسخه جدیدتر ، باید سیستم عامل تلفن خود را به روز کنید ، یا برای ادامه استفاده از برنامه WhatsApp به یک تلفن هوشمند جدید با حداقل یک دستگاه نیاز دارید. بستر این شرکت را خریداری کنید.

این شرکت اعلام کرده است که از 1 نوامبر 2021 (10 نوامبر 1400) ، پیام رسان های WhatsApp برای نصب و اجرا به حداقل Android 4.1 Jelly Bean ، iOS 10 و KaiOS 2.5.1 نیاز دارند. علاوه بر این ، WhatsApp به صراحت تشخیص داده است که صرف نظر از نسخه iOS ، اگر iPhone کاربر جیلبریک شده باشد ، برنامه روی دستگاه اجرا نمی شود.

لازم به ذکر است که اگرچه واتس اپ پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر اندروید و iOS را متوقف می کند ، اما برای بسیاری از کاربران این سیستم عامل ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اما از طرف دیگر ، این مورد برای کاربران پلت فرم KaiOS صدق نمی کند. این به این دلیل است که اکثر کاربران این سیستم عامل ممکن است اطلاعاتی در مورد به روزرسانی پلت فرم تلفن خود نداشته باشند یا حتی سازنده دستگاه این کاربران سیستم عامل جدیدی را منتشر نکند.

واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند. اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.