منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • واتس اپ به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا 225 میلیون دلار جریمه کرد

واتس اپ به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا 225 میلیون دلار جریمه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
واتس اپ به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا 225 میلیون دلار جریمه کرد

WhatsApp بستر پیام رسانی فوری فیس بوک است. این پلتفرم توسط سازمان اطلاعات جاسوسی در ایرلند به دلیل نقض قوانین حفظ حریم خصوصی اطلاعات اتحادیه اروپا 225 میلیون یورو (تقریبا 267 میلیون دلار) جریمه شد. این رقم بزرگترین تحریم اعمال شده توسط آژانس تنظیم اطلاعات در ایرلند و دومین مجازات در اتحادیه اروپا به دلیل نقض مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) است.

کمیسیون حفاظت از داده های ایرلندی اعلام کرده است که واتس اپ متعلق به فیس بوک شهروندان اتحادیه اروپا را در مورد اقدامات خود در مورد داده های جمع آوری شده توسط کاربران ، مانند نحوه جمع آوری اطلاعات و به اشتراک گذاری داده ها با فیس بوک ، آگاه نکرده است. مقامات ایرلندی در ابتدا از واتس اپ خواستند 50 میلیون یورو جریمه نقض GDPR بپردازد. اما سایر آژانس های حفاظت از داده ها خواستار مجازات های شدیدتر شده اند. این جریمه اکنون چهار برابر بیشتر از مبلغ پیشنهادی اولیه است.

کمیسیون حفاظت از داده های ایرلندی از واتس اپ خواسته است تا سیاست های حفظ حریم خصوصی و نحوه برقراری ارتباط با کاربران را برای رعایت قوانین حفظ حریم خصوصی اروپا تغییر دهد. احتمالاً این بدان معناست که پیک باید سیاست حفظ حریم خصوصی خود را تدوین کند.

واتس اپ اعلام کرده است که به این حکم اعتراض خواهد کرد. سخنگوی شرکت افزود: “WhatsApp متعهد به ارائه خدمات امن و خصوصی است. ما تلاش می کنیم از شفافیت و کامل بودن اطلاعاتی که ارائه می دهیم اطمینان حاصل کنیم و این کار را ادامه خواهیم داد.” ما با حکم امروز در مورد شفافیت اطلاعات ارائه شده مخالفیم. عموم مردم در سال 2018 ، و ما چنین مجازاتهایی را کاملا نامتناسب می دانیم. “

این شرکت همچنین در وب سایت خود اعلام کرد که اطلاعاتی مانند شماره تلفن ، اطلاعات معاملات ، معاملات تجاری ، اطلاعات دستگاه تلفن همراه ، آدرس IP و سایر جزئیات را در فیس بوک ارسال می کند. اما WhatsApp تأکید می کند که مکالمات شخصی ، داده های مکان یا گزارش تماس ها هرگز به اشتراک گذاشته نمی شوند.

جریمه 225 میلیون دلاری WhatsApp به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.