منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هواوی حق ثبت اختراع گوشی هوشمند خود را ثبت کرده است

هواوی حق ثبت اختراع گوشی هوشمند خود را ثبت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هواوی حق ثبت اختراع گوشی هوشمند خود را ثبت کرده است

طبق گفته وب سایت LetsGoDigital ، هواوی موفق به ثبت اختراع برای تلفن هوشمند تلفن همراه مجهز به 3 حالت مختلف شده است. از این گوشی می توان در حالت بسته و 2 حالت باز استفاده کرد. در اولین حالت قفل گشایی ، اندازه صفحه نمایش 35 درصد افزایش می یابد و با بیرون کشیدن بیشتر صفحه نمایش ، اندازه صفحه نمایش گوشی حداقل 70 درصد نسبت به حالت بسته افزایش می یابد. بنابراین ، یک گوشی 6.5 اینچی عملا تبدیل به یک تبلت 11 اینچی می شود.

هواوی ثبت اختراع یک دستگاه نورد با قابلیت ارائه بازخورد ارتعاش و جلوه های صوتی را دارد.

زیبایی استفاده از دستگاه نورد تنها به فضای نمایش واقعی محدود نمی شود (این ویژگی یک تلفن هوشمند متوسط ​​را به دستگاهی با صفحه نمایش بزرگ و شبیه تبلت تبدیل می کند. به دلیل باز بودن و چرخان بودن صفحه و عدم تا شدن آن در همه حالت های کاربردی ، چین در چین صفحه ایجاد نمی شود.

یک طراح با نام مستعار Ts Designer تصاویر و ویدئویی از این محصول را منتشر کرده است. با این حال ، باید توجه داشت که نمایندگی ها بر اساس پتنتی است که اخیراً ثبت شده است. برای مشاهده فیلم مربوط به ابزار ذکر شده اینجا را کلیک کنید.

ظاهراً هواوی تصمیم گرفته است صفحه را در قسمت بیرونی دستگاه قرار دهد تا از خط و خش و هرگونه عامل تماس که می تواند به صفحه آسیب برساند محافظت کند. بدون حفاظت رها کنید. از سوی دیگر ، سامسونگ ثبت اختراع جدیدی به نام Galaxy Z Fold and Roll با صفحه نمایش تاشو به سمت داخل و قابلیت کشش را به ثبت رسانده است. علاوه بر این ، غول کره ای حق استفاده از ثبت اختراع برای دستگاهی به نام Samsung Galaxy Z Flip Slide را برای خود محفوظ می دارد. این گوشی از نظر ظاهری شباهت زیادی به گوشی رول هوآوی دارد.

هواوی حق ثبت اختراع گوشی هوشمند خود را ثبت کرده است

اخیراً ، شخصی با Technizo Concept ID یک سری تصاویر مفهومی طراحی کرده است. این تصاویر توسط وب سایت LetsGoDigital منتشر شده است. بر این اساس ، Galaxy Z Slide به نظر می رسد بسیار نزدیک به طراحی نورد هواوی باشد. اما این محصول فقط در 2 حالت باز و بسته قابل استفاده است. بنابراین ، کاربران به حالت بین کاملاً باز و کاملاً بسته دسترسی نخواهند داشت.

قبل از تعطیلی کامل کسب و کار گوشی های هوشمند ال جی ، این برند کره ای در حال توسعه یک تلفن همراه قابل چرخش به نام LG Rollable بود. ال جی سرانجام پیش نمایش این محصول را منتشر کرد که نشان می داد صفحه نمایش دستگاه از اندازه آن شبیه به یک تبلت 7.4 اینچی به اندازه ای شبیه به یک تلفن هوشمند کوچکتر تغییر می کند. بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند که لامینیتر این شرکت قبل از خداحافظی آلجی با بازار گوشی های هوشمند به طور رسمی راه اندازی شود. اما این دستگاه سرانجام برای بازار آماده نشد. به دلیل مشکلات مربوط به مکانیزم نورد و ابهامات در مورد دوام آن ، LG Rollable از حاشیه خارج شد.

مشکل دوام برای مکانیزم نورد طبیعی است. زیرا هر چه صفحه نمایش بیشتر کشیده شود ؛ مقاومت قطعه نهایی کاهش می یابد. هواوی قصد دارد از آهنرباهای مخصوص برای محکم اتصال صفحه نمایش به بدنه گوشی استفاده کند.

چین و چروک های آزاردهنده ای ایجاد نکنید که با تجربه صفحه نورد صاف تداخل داشته باشد. از جمله مزایای طراحی رول در نظر گرفته شده است

مزیت دیگر استفاده از Huawei Roll Design این است که دستگاه دیگر نیازی به استفاده از دوربین جلو یا دوربین سلفی جداگانه نخواهد داشت. در این حالت ، یک صفحه نمایش بزرگ با سوراخ حاوی 3 دوربین مختلف در پشت گوشی نصب می شود.

هواوی حق ثبت اختراع گوشی هوشمند خود را ثبت کرده است

هواوی حق ثبت اختراع سهام نورد خود را ثبت کرده است

این اختراع به عنوان “صفحه تاشو با جلوه های صوتی و کنترل ارتعاش” در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت شد. فناوری مورد استفاده در این حق ثبت به کاربران دستگاه های متحرک اجازه می دهد تا صفحه را به کمک حرکات دست (هوآوی این حرکت را “کنترل دست آزاد”) یا استفاده از صفحه لمسی به بیرون بکشد.

همچنین می توان از اسلایدر مجازی تعبیه شده در پنل برای افزایش یا کاهش اندازه صفحه استفاده کرد. بازخورد ارتعاشی با جلوه های صوتی نیز برای هشدار به کاربر در مورد باز یا بسته شدن صفحه استفاده می شود. سرعت باز یا بسته شدن صفحه را می توان با نگه داشتن 2 ، 3 ، 4 یا حتی 5 انگشت کنترل کرد. این اطلاعات از طریق دوربین به سنسور ارسال می شود تا سرعت باز یا بسته شدن صفحه تنظیم شود.

هواوی حق ثبت اختراع تلفن هوشمند تلفن همراه خود را ثبت کرد که اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.