منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هزینه ایجاد بازی های محبوب موبایل چقدر است؟

هزینه ایجاد بازی های محبوب موبایل چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هزینه ایجاد بازی های محبوب موبایل چقدر است؟

در این مقاله هزینه ساخت معروف ترین بازی های موبایل در جهان را بررسی و مقایسه می کنیم.

صنعت بازی های موبایل یکی از بزرگترین و پردرآمدترین صنایع در زمینه سرگرمی است. فقط به اطراف خود نگاه کنید ، چند درصد از افرادی که می شناسید هر روز بازی موبایل انجام می دهند؟ 60 درصد؟ 70 درصد؟ یا بیشتر؟

البته ساخت بازی های تلفن همراه هزینه بسیار بالایی دارد که صرف سخت افزار و ایجاد تیم حرفه ای می شود. البته بازی های محبوب با درک مناسب نیاز جامعه به سبک های خلاقانه موفق می شوند و توسط ده ها میلیون نفر بارگیری می شوند. به همین دلیل ، نه تنها هزینه و تلاش مناسب برای ساخت یک بازی موفق لازم است ، بلکه هدف و فکر ساخت بازی نیز بسیار مهم است.

در هر صورت ، ما قصد نداریم در مورد تیم انسانی یا تجهیزات مورد نیاز برای ساخت بازی موبایلی صحبت کنیم ، در این مقاله هدف ما پرداختن به بخش اقتصادی فرآیند است. در واقع ، ما می خواهیم هزینه اولیه ساخت بازی موبایل در سبک ها و سطوح مختلف را بررسی کنیم.

معمولاً ساخت بازی موبایل بین 10 تا 50 هزار دلار هزینه دارد ، اما گاهی اوقات ساخت بازی با گرافیک با کیفیت بالا ، برنامه نویسی پیچیده ، پشتیبانی از چندین سیستم عامل و ویژگی های پیشرفته تا 600000 دلار هزینه دارد.

این مقاله را نیز بخوانید: ما بهترین گوشی های بازی را در محدوده های مختلف ارائه می دهیم.

در مرحله بعد ، با تقسیم سطوح مختلف بازی های تلفن همراه ، هزینه تقریبی ساخت آنها را بیان می کنیم:

هزینه ساخت بازیهای کوچک

مینی بازی ها بازی های سبک و ساده ای هستند که با عناصر خاصی شما را سرگرم خواهند کرد. نمونه هایی از بازیهای کوچک شامل سودوکو ، بسته من ، Flappy Bird و موارد دیگر است. این بازی ها با هزینه ای در حدود 3 تا 10 هزار دلار ساخته می شوند. ویژگی های خاص و پشتیبانی چند پلتفرمی هزینه ساخت این بازی ها را تا 20000 دلار افزایش می دهد.

هزینه ایجاد بازی های محبوب موبایل چقدر است؟

بازی های سه بعدی

دسته بعدی بازی های سه بعدی هستند که دارای گرافیک جذاب و قابلیت های بیشتری هستند. بازی های تیراندازی آفلاین مانند Free 3D Shooting و بازی هایی مانند Tennis Clash و Join Clash 3D در این دسته قرار می گیرند. هزینه ساخت این بازی ها 30 تا 60 هزار دلار است و با قابلیت های بیشتر می تواند به 80 هزار دلار برسد.

بازیهای نیمه حرفه ای

بازی های نیمه حرفه ای دارای گرافیک و محیط پیچیده تری نسبت به بازی های سه بعدی هستند و داستان و گیم پلی آنها حرفه ای تر است. بازی های نیمه حرفه ای شامل Angry Birds ، Cut De Rope ، Simcity ، Garden Skip و Kennedy Crush است. این بازی ها با هزینه ای در حدود 60 تا 100000 دلار ساخته می شوند. امکانات بیشتر و پشتیبانی از چندین پلتفرم ، هزینه ساخت این بازی ها را به 120،000 دلار می رساند.

این مقاله را نیز بخوانید: میزان مصرف بازی های آنلاین در اینترنت چقدر است؟

بازی های سنگین و حرفه ای

زمان آن رسیده است که به بازی های حرفه ای و سه بعدی و آنلاین بپردازیم که دارای ویژگی های جذاب و پیچیده ای هستند که در حال حاضر بیش از سایر دسته ها محبوبیت دارند. بازی های این دسته شامل Call of Duty ، PubJie ، Clash of Clans ، Clash Royale و Last Day on Earth: Survival است. ساخت این بازی ها بین 150 تا 200 دلار برای یک پلتفرم و حدود 400000 دلار برای چندین پلتفرم هزینه خواهد داشت.

هزینه ایجاد بازی های محبوب موبایل چقدر است؟ اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.