• خانه
  • وبلاگ
  • هر آنچه که باید در مورد مهندسی پلتفرم بدانید

هر آنچه که باید در مورد مهندسی پلتفرم بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هر آنچه که باید در مورد مهندسی پلتفرم بدانید


به این دلیل تشدید شده‌اید که نمی‌توانید برنامه‌ای را که ساخته‌اید به‌طور سرتاسر اجرا کنید؟ چرا از مزایای بی حد و حصر اتوماسیون استقرار نرم افزار برای افزایش بهره وری استفاده نکنید؟ مهندسی پلتفرم از اتوماسیون توسعه و استقرار برنامه پشتیبانی می کند تا تا حدودی از بار توسعه دهندگان بکاهد.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های نرم افزاری برای ارائه سریعتر برنامه ها و عملکرد بهتر به مهندسی پلتفرم روی می آورند. تقریبا 80% شرکت‌های مهندسی نرم‌افزار جهانی، تیم‌های پلتفرم داخلی را برای چند برابر کردن ظرفیت خروجی و افزایش عملکرد راه‌اندازی خواهند کرد.

این وبلاگ به بحث می پردازد که چگونه مهندسی پلت فرم ابعاد جدیدی از توسعه نرم افزار را برای تسهیل توسعه دهندگان باز کرده است.

مهندسی پلتفرم چیست؟

مهندسی پلتفرم در مورد ایجاد زنجیره های ابزار و گردش کار مورد نیاز در طول چرخه عمر برنامه است. با فعال کردن اتوماسیون، شما را از دردسرهای توسعه برنامه رها می کند.

ما درک می کنیم که هر بار که می خواهید نرم افزار جدیدی را نصب کنید یا یک ویژگی موجود را به روز کنید، تماس با تیم DevOps بسیار دلهره آور است. با وجود تمام جنبه های مطلوب، DevOps با پیچیده کردن مراحل توسعه و استقرار، توسعه دهندگان را تا حدی محدود می کند.

مهندسی پلتفرم با فعال کردن سلف سرویس در a به این امر پایان می دهد محیط ابری. هدف اصلی مهندسی پلتفرم این است که به توسعه‌دهنده اجازه داده شود تا چرخه عمر برنامه را بدون مداخله خارجی نظارت کند.

در این فرآیند، برای پیاده‌سازی و حفظ ویژگی‌ها و تغییرات در برنامه‌هایی که می‌سازید، نیازی نیست به مهندسان DevOps تکیه کنید، زیرا برای انجام کار به ابزارهای خودکار دسترسی دارید. همانطور که گفته شد، برای استفاده از تمام ابزارهای DevOps نیازی به تسلط بر مهارت ها ندارید.

تفاوت اساسی بین DevOps و مهندسی پلتفرم

بی معنی است که فرض کنیم DevOps و مهندسی پلتفرم قطب هایی از هم هستند زیرا در واقع دو روی یک سکه هستند.

مهندسی پلتفرم را می توان به طور دقیق به عنوان اجرای استراتژی های مفهومی اصلی DevOps توصیف کرد.

هدف DevOps در هسته خود افزایش حجم تولید و کیفیت نرم افزار به طور همزمان با استفاده از ابزارهای اختراعی، چارچوب ها و استراتژی های همکاری است. مهندسی پلتفرم یک پلت فرم متمرکز از ابزارها و گردش کار یکپارچه را برای به حداقل رساندن “بار خلاقانه” در مشارکت کنندگان DevOps ارائه می دهد. در واقع، مهندسی پلتفرم بخش بسیار مهمی از استراتژی‌های DevOps است.

اصول اولیه مهندسی پلتفرم چیست؟

مهندسی پلت فرم با مجموعه ای از اصول همراه است. بیایید آنها را با جزئیات بحث کنیم –

پشتیبانی نیاز گرا

به یاد داشته باشید، هدف اولیه مهندسی پلتفرم، ساده سازی و خودکارسازی عملکردهای توسعه دهنده است. بنابراین، پلتفرم توسعه یافته توسط مهندسان پلتفرم شما باید از نیازهای فردی تیم شما پشتیبانی کند، نه اینکه زیرساخت توسعه را که در حال حاضر وجود دارد و به خوبی کار می کند، بازسازی کند.

مهندسان پلتفرم می‌توانند ویژگی‌هایی را توسعه دهند که نحوه عملکرد زیرساخت توسعه شما در محیط‌های مرحله‌ای جدید را توضیح دهد. این باعث صرفه جویی در زمان اضافی برای آزمایش می شود.

دسترسی به ابزارهای سلف سرویس

توسعه یک پلتفرم توسعه دهنده داخلی با کمک مهندسان پلتفرم به معنای امکان دسترسی آسان توسعه دهندگان به مجموعه ای از ابزارهای کنترلی است. همه ابزارهای سلف سرویس ادغام شده در پلتفرم باید به راحتی برای توسعه دهندگان قابل دسترسی باشند.

مطمئن شوید که پلتفرم به‌جای ارائه راه‌حل‌های کلی، توسعه‌دهندگان را بر اساس نیازهایشان به طور خلاقانه ترغیب می‌کند.

ارتقاء مداوم

از آنجایی که توسعه نرم‌افزار یک فرآیند همیشه در حال تغییر است، پلتفرم توسعه‌دهنده داخلی شما باید دائماً در حال تکامل باشد تا با الزامات توسعه سازگاری داشته باشد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که بداهه‌پردازی‌های به موقع در پلتفرم ادغام شده‌اند تا نیازهای توسعه‌دهندگان داخلی شما را برآورده کند.

اتوماسیون و IAC

نقل قول از پلت فرم توسعه دهنده داخلی شما مورد نیاز است خدمات مدیریت زیرساخت به صورت خودکار

به همین دلیل است که وقتی شما چنین پلتفرم توسعه‌دهنده‌ای دارید، توسعه‌دهندگان نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای مدیریت زیرساخت ندارند.

چنین پلتفرمی یک زیرساخت توسعه خودکار و قابل تکرار با فضای بسیار کمی برای مداخله دستی فراهم می کند. ابزارهای IaC در پلتفرم ادغام شده اند تا چشم انداز آن را تعریف کنند.

چه زمانی باید یک تیم مهندسی پلت فرم داشته باشید؟

سردرگمی در مورد استخدام مهندسان پلت فرم در ذهن شما وجود دارد؟ شرایط خاصی وجود دارد که شما باید به استخدام یک تیم مهندسی پلت فرم فکر کنید و ما در اینجا به آنها اشاره می کنیم-

  • توسعه محصول به حداکثر تمرکز نیاز دارد و عوامل حواس پرتی باعث کاهش قابل توجه کیفیت خروجی در صورت توسعه نرم افزار می شود. اگر می خواهید تیم مهندسی داخلی اصلی شما بر توسعه محصول تمرکز کند، نباید مسئولیت های دیگری مانند مدیریت زیرساخت یا کار با خط لوله کد را به آنها محول کنید.
  • با افزایش اندازه تیم توسعه داخلی شما، مقیاس‌بندی برنامه‌های کاربردی شروع به پیچیده شدن می‌کند. این در مورد رایج تر می شود توسعه میکروسرویس ها در واقع، همه توسعه‌دهندگان در مواجهه با چالش‌های عملیاتی که در فرآیند توسعه و مقیاس‌بندی برنامه‌ها به وجود می‌آیند، تخصص ذاتی ندارند. کسانی که در برخورد با مسائل عملیاتی تجربه ندارند، می توانند حلقه های ضعیف در کل فرآیند توسعه باشند و سرعت کار را کاهش دهند. هنگامی که شاهد این موضوع شدید، به راه اندازی یک تیم مهندسی پلت فرم فکر کنید.
  • اگر علاوه بر توسعه برنامه، هدف شما آزمایش است، بهتر است به طور مداوم برخی از مهندسان پلتفرم ماهر را درگیر کنید. به خصوص اگر شما هستید ارائه دهنده خدمات ابرینوآوری هک های جدید استقرار برنامه های ابری، کلید ارتقاء سرویس برای شرکت شما است.

در رابطه با نکات فوق؟ اگر چنین است، در استخدام مهندسان پلت فرم خبره برای ایجاد یک تیم مهندسی سکوی جامد تردید نکنید.

خلاصه کردن

عدم هماهنگی در توسعه و استقرار برنامه بر کیفیت خروجی تأثیر منفی می گذارد و مهندسی پلت فرم هوشمندانه ترین راه حل برای این مشکل است.

چرا از کاوش در مزایای متنوع مهندسی پلتفرم خودداری می کنیم در حالی که سازمان های پیشرو جهانی قبلاً این فناوری را به طور یکپارچه پذیرفته اند؟ خدمات مدیریت زیرساخت? به توسعه دهندگان داخلی خود این امتیاز را بدهید که کل فرآیند توسعه را با مهندسی پلتفرم کنترل کنند.

The post هر آنچه باید در مورد مهندسی پلتفرم بدانید اولین بار در DEV IT Journal پدیدار شد.