منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نگاهی به بازی Chernobylite: روایتی متفاوت از یک فاجعه بزرگ

نگاهی به بازی Chernobylite: روایتی متفاوت از یک فاجعه بزرگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پوشش چرنوبیلیت

بازی Chernobylite مجموعه عجیب از ایده های ایده آل است که با یک تیراندازی اول شخص سخت ساخته شده است. فضای غمعانگیز این بازی مانند گلوله در شما نفوذ کرد. این بازی شما را در هر مرحله با وضوح زیادگی روبرو انجام دهید. با آیِتی‌رسان همراه باشید تا از اتفاقات و داستان زیبای این بازی وارد شوید.

 

داستان بازی

شما در حال بارگیری یک فیزیکدان هستید برای پیدا کردن معشوقه خود وارد نیروگاه چرنوبیل شوشید. داستان این بازی پس از فاجعه چرنوبیل رخ ظاهر. شما در این بازی با موجودات جهشیداده شده روبرو هستید. رابطه شما در بازی با این موجودات فقط مانند یک شکار و شکارچی نیست ، اما هرکدام از یک داستان خاص آنها شما را فعال کرده اند دنبال کنید. Chernobylite یک بازی در شرایط قطعنامه شما است. برای مثال شما می توانید بدون تیراندازی و مخفیانه از موانع و موجودات جهش یافته بازی را عبور دهید یا شروع به تیراندازی کنید تا آن را نابود کنید. این موضوع کوچکترین حلقه شما در این بازی است!

گیم‌پلی

همانطور که گفتیم ، گیمپلی بازی چرنوبیل حول وضوح تصویری از شما گذشت. برای مثال در اوایل بازی یک تعقیب کنکننده ، شما را تعقیب می کنید و شما مجبور به کشتن او می شوشید و با خود اینطور فکر می کنید که احتمالاً تمام تعقیب کنندگان باید کشته شوند. اما کمی بعد شما با یک تعقیب‌کننده دیگر روبرو امشوید که بازی شما در آن قرار دارد دو گزینه انتخاب کنید. اول از آن را بکشید یا آیا او را به گروه خود دعوت کنید. این قطعنامه کاملاً به خود شما ربط دارد و بازی شما حتی به هیچ وجه از این دو گزینه بیشتر اشاره کرده است که شما مجبور هستید یکی را انتخاب کنید.

چرنوبیلیت

گرافیک بازی در سطح مناسبی قرار دارد و موسیقی زیبای بازی اتمسفر مورد را به وجود امآورد. نور زیاد در بازی نیست و غالباً فضای بازی تاریک و سرد است. بازی گاه ترسناک می تواند شما را با موجودات عجیبی درک کنید که باز شده با وضوح در مورد روبرو هستید. شاید فکر کنید که در این بازی امری بدیهی است و شما می توانید خریداری کنید یک قطعنامه را انتخاب کنید. اما زمانی که شما در بازی اممیرید و در یکچشم انداز زیبا دوباره بیدار میشوید و در محیط بازی پیش شروید ، درک کرد که چقدر این تصمیمات در بازی تاثیر داشته است.

مزرعه 51 ، شرکت سازنده بازی Chernobylite ، در واقع برای ساخت ساختمان و محیط بازی به منطقه محروم رفت. این شرکت از اسکن های سهبعدی برای بازسازی زمینبازی ، بافت و شکل ساختمان های خود در بازی استفاده شده است. این اتفاق به موجود موجود در بازی یک واقعیت آشکار است که می تواند از فکر کرد به آن کرد کرد. سازندگان بازی Chernobylite ، چمن ، درختچه های ، ساختمانهای مسکونی و آپارتمانهای شوروی را در بازی بازیابی کرده است. این بازی پنجره های شیشه مورد استفاده قرار می گیرد رنگ آمیزی شده به تصویر مورد توجه قرار گرفته است که آرمان شهرهای شوروی را به یاد آوردند. نور خورشید مه‌آلود ، از میان سایبانهای بیمارگونه ظاهر بیرون شد. شما به عنوان یک گیمر در این بازی با کمی گشت تغییر در محیط آن ، فهمیده اید که چقدر این محیط سرد ، تاریک و محصورکننده است.

 

ماموریتسل

بازی در واقع مأموریت های زیادی را برای شما دارد. شما فکرید در زمان بین یک مأموریت تا مأموریت بعدی که در پایگاه خود قرار داده اید ، آشپزی کنید ، خاطرات دیگران را با استفاده از سرنخ های که پیداکردهید ، کاوش کنید و یا حتی در پایان بازی به مأموریت Heist بروید (مکانی که نیاز دارید و استفاده کنید) جمع آوری کنید. نکرده‌اید ، توضیح مرد).

چرنوبیلیت

شما معتقد هستید که در حال حاضر در حال آماده شدن برای مأموریت بعدی خود هستید ، خدمات خود را برفرید تا منابع شما جمع آوری کنند. شما می توانید از میان شش منطقه منطقه با مأموریت های متفاوت یکی را انتخاب کنید. برخی از این مأموریت ها ممکن است پیشرفت داستان بازی شود یا سرنخ های را به شما بدهد.

 

مشکلات

هرچند قسمت بازی ، زیبا و شگفت زده شده اند ، اما از نظر ماهیت و وجود موارد مختلف در محیط ، دارای کمبودهایی هستند. چیزهایی که شما در این نوع پیدا کرده اید ، فقط به منابع و سرنخ های مربوط به داستان شما ختم شده است ، هیچ حیاتوحیشی وجود ندارد. هوش مصنوعی دشمنان و هیولاهای بازیکرده محکم و پایدار به مسیرهای گشت خود پایبند هستند و از خارج خارج می شوند و یا اینكه در یك محل قرار می گیرد. توسعه دهندگان احتمالاً چندند از بازی Stalker: Shadow of Chernobyl و دنباله های آن در مورد چگونگی ایجاد پویایی بیشتر در منطقه را به بازی چرنوبیل اضافه کردند.

چرنوبیلیت

نبردها در این بازی بین تیراندازی واقعنگرایانه ، مخفی سازی و سبک RPG ترکیب شده است. اما هیچ مکانیکی مانند کشیدن یا شلیک روی پوششی خاص در بازی وجود ندارد. آیا می دانید چگونه دشمنان با استفاده از شاخ و برگ متراکم استتار می شوند ، اما این مورد با نوارهای بزرگ سلامتی که بالای سر ظاهر می شود ، نابود می شود و هیچ تأثیری ندارد.

خوشبختانه ، مخفی سازی در بازی Chernobylite یک رویکرد مناسب است ، بنابراین شما هم می توانید هفتدیر خود را به یکصدا خفه کن مجهز کنید و به استاد شکار بییدصدا کنید! بااینالحال ، بازکردن موضوع مخفیکاری در این بازی کمی گُنگ است. زیرا می توانید قادرید اجساد را پنهان کنید. به طور کامل هوش مصنوعی دشمنان بازی ، احساس کرد با یک جسد مواجه شد ، هیچ تفاوتی در او ایجاد نشد. تمام این موارد نشان می دهد که سیستم مبارزه بازی چند سبک چگونهطور مداوم جابجا می شود ولی در هیچکدام از بسیار خوب عمل کرد.

 

ویژگی های

در کنار تمام مشکلات ، در این بازی خوبیهای هم وجود دارد و واقعاً در چرنوبیل روح وجود داشته است ، افرادی هستند که شما در پایگاه خود کار می کنید. در مجموع پنج نفر وجود دارند که هرکدام مأموریت ها و داستانهای عجیب و غریب خود را برای گفتن دارند. پس مدتی که با نمونه مأموریت های را سپری کنید ، تمام داستانهایشان را فهمیدید.

چرنوبیلیت

برای مثال ، میخائیل در مورد همه چیز چیده شده از تخلفات مشخرف پدر گرفته تا حرفه ای در بازی تاروت و حتی داستانی در مورد سوسیس های رادیواکتیو که در سراسر اتحاد جماهیر شوروی توزیعشده بودند ، صحبت کردند. بهتر است برای اینکه این داستان برای شما هم زیبا باشد بازی را با زبان روسی و زیرنویس انگلیسی دنبال کنید. اگر دوست دارید صدای شخصیت های بازی را مانند یک استاد دانشگاه باشید ، از دوبله انگلیسی استفاده کنید!

 

نتیجه گیریگیری

بازی چرنوبیل در سراسر وضوح است ، آیا شما هلیکوپتر را سرنگون ساخته اید ، بدون آنکه بدانید چه کسی در آن است و یا سلاح را به چه کسی می برد تا شورش را به پایان برساند؟ این چند قسمت از قطعنامه است که شما باید در این بازی بگیرید. برخی از ویژگی های این بازی مانند هیولاهای کمیاب ، ترس های گاه و بیگاه و عروسک های ترسناک آن و همچنین توهم وجود شخص با ماسک این بازی برای برخی از گیمرها جذاب است. اما بازهم برخی از ضعف های بازی آن را به کسل کنن کند. مانند هوش مصنوعی ضعیف و نبود برخی از مکانیک های موجود در بازی هر چند وقت یکبار آن را خسته می کند. به طور کامل خوب بودن این بازی بیشتر از مشکلات و بدی های آن است. داستان متفاوت آن لحظه عاملی برای جلبدوجه شما باشید. اگر بخواهیم نمره مثال به این بازی بدهیم تا درک بهتری از آن داشته باشید ، نمره ۷۸ از ۱۰۰ را به این بازی داد.

نظر شما درباره بازی Chernobylite چیست؟ شما چه نمره مصداق به این بازی فوق العاده دارید؟

نوشته نگاهی به بازی Chernobylite: روایتی متفاوت از یک فاجعه بزرگترین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.