منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نسخه تلفن همراه Pabji ، Call of Duty و Fortnite را مقایسه کنید

نسخه تلفن همراه Pabji ، Call of Duty و Fortnite را مقایسه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نسخه تلفن همراه Pabji ، Call of Duty و Fortnite را مقایسه کنید

در این مقاله می خواهیم بازی های PubJie Mobile ، Call of Duty Mobile و Fortnite Mobile را با هم مقایسه کرده و نقاط قوت و ضعف هر یک را بیان کنیم. در نهایت خواهیم فهمید که آیا این بازی ها اصلاً بر یکدیگر برتری دارند یا خیر؟ نظر شما چیه؟ کدام یک از این بازی ها بهترین است؟ با نمازگزاران باشید.

در این مقاله سعی کردیم از نظر فنی بیشتر به این بازی ها نگاه کنیم.

سبک شهودی

کدام یک از این سه بازی محبوب از نظر بصری زیبا تر و بهتر است؟

البته با نگاهی ساده به این بازی ها می توان فهمید که Fortnite از نظر زیبایی بصری از دو بازی دیگر برتری دارد. از آنجا که دامنه داستان Fortnite بسیار بیشتر از دو بازی دیگر است و در این بازی شما از بیگانگان تا شخصیت های تخیلی را مشاهده خواهید کرد و در مقایسه با Call of Duty می توانید بگویید که یک سبک نظامی و یک بازی Pubge وجود دارد که شخصیت شما فقط فردی با پوست متفاوت ، Fortnite مزایای بیشتری دارد. همچنین در نقشه بازی رنگ های بیشتری را در Fortnite مشاهده خواهید کرد که باعث می شود Fortnite در این زمینه فوق العاده باشد.

شرکت پپلی

فورنایت

بحث گیم پلی بسیار پیچیده است. سبک بتل رویال به هیچ یک از این بازی ها تعلق ندارد و این ویژگی و سبک از نوع و سبک جدیدی است که این سه بازی از آن استفاده می کنند. در هر سه بازی ، در بهترین حالت ، شما در جزیره ای با 99 دشمن فرود می آیید و یکدیگر را می کشید تا آخرین بازی زنده بماند. همچنین در هر سه بازی یک منطقه خطر وجود دارد ، معروف به Zone که بازیکنان با آسیب دائمی روبرو هستند و باید از آن اجتناب کنند.

به شرطی که هر سه بازی برابر باشند. اما بحثی درباره خلاقیت و واقع گرایی در گیم پلی وجود دارد که در هر دو بازی Pabji و Clough Duty واقعیت بیشتری دارید. در این دو بازی ، سلاح ها و نبردها بیشتر شبیه به واقعیت هستند تا Fortnite. در بازی Pabji و Call of Duty ، هر لحظه در جنگ احساس مرگ و خطر می کنید و در Fortnite می توانید با استفاده از منابعی که با از بین بردن درختان ، ماشین ها و سایر موارد بازی به دست آورده اید ، میدان نبرد را آغاز کنید. موانعی مانند دیوارهای چوبی یا فلزی را در مقابل دشمن بسازید. در Fortnite ، این عامل گاهی نبردها و درگیری های بازی را بسیار پیچیده می کند و این عامل اگرچه دور از واقعیت است ، اما گاهی اوقات می تواند خلاقیت را برای بازیکنان در نبردها به ارمغان بیاورد.

با تمام این اوصاف می توان گفت که بازی Fortnite در گیم پلی بازی به خوبی کار کرده است ، اما گاهی اوقات این گیم پلی بسیار پیچیده می شود. از طرفی Call of Duty بیشتر شبیه یک سبک نظامی است و سلاح ها در این بازی واقع بینانه تر هستند. در Pabji Mobile شما با دنیایی واقع گرایانه روبرو هستید و مانند Call of Duty ، سلاح ها واقع بینانه هستند. شناختن یکی از این دو بازی یعنی پابجی و کالاف دیوتی از نظر بازی بسیار مشکل است و یکی نمی تواند از دیگری بهتر باشد.

کنترل ها

این بستگی به این دارد که کدام شرکت تجربه بیشتری در ایجاد بازی های تلفن همراه داشته باشد ، در این میان Tencent پادشاه است و به سختی می توانید کنترل های بسیار خوبی مانند PubJi پیدا کنید.

کنترل های منتشر شده

Fortnite ، از سوی دیگر ، کنترل های تلفن همراه را به خوبی مدیریت می کرد. درست است که کنترل های سفارشی پس از مدتی اضافه شده اند ، اما کنترل های استاندارد Fortnite عملکردی بهتر از بازی هایی مانند Call of Duty Mobile و PubJie Mobile ندارند و این دو بازی دارای کنترل های بهتری هستند. Call of Duty Mobile همچنین دارای کنترل های پیش فرض فوق العاده ای است که می توان آنها را سفارشی کرد.

به عنوان چند پلتفرم

Multiplatform به معنای همان مفهوم کراس پلتفرم است ، به این معنی که آیا این بازی ها با نسخه های سیستم عامل های دیگر یکسان هستند یا خیر. آیا این بدان معناست که شما همان تجربه بازی را در رایانه ها یا کنسول های تلفن همراه خود دارید؟

fortnite-on-pc

مطمئناً همه می دانید که PubJie یک بازی موبایل مستقل است و نسخه رایانه شخصی با نسخه تلفن همراه کاملاً متفاوت است. همچنین بازی Call of Duty نسخه مشابه تلفن همراه Call of Duty را در رایانه ها ندارد و بازیکنان این دو پلتفرم کاملاً از یکدیگر جدا شده اند. Fortnite دوباره خوب کار می کند و می توانید آنچه را که در رایانه خود تجربه می کنید در تلفن همراه خود داشته باشید. همچنین می توانید با دوستان خود در سایر سیستم عامل ها بازی کنید. در Fortnite همچنین می توانید پوسته ها و موارد را رد و بدل کنید.

آثار

باز هم ، تعداد روبات های Pabji و Call of Duty Mobile بسیار بیشتر از Fortnite است.

در نبردهای اولیه در PubJi می توانید تنها با 20 بازیکن واقعی ملاقات کنید ، و سایر اعضای بازی روبات هستند! این باعث می شود تمرین بازیکنان بسیار کندتر انجام شود. زیرا روبات ها به شما امکان می دهند آنها را شکست دهید و اولین نفر شوید. به اولین نبرد خود در پابجی فکر کنید. خیلی ساده نبود؟ به راحتی می توانید برنده شوید. در Call of Duty نیز با روبات ها تمرین می کنید و سپس به بازیکنان دیگر می پیوندید. مانند سازندگان این بازی ها ، شما می توانید موافق باشید که هیچ کس دوست ندارد در اولین بازی خود به سرعت کشته شود ، که کاملاً قابل درک است.

بر خلاف این دو بازی ، Fortnite در ابتدا هیچ رباتی نداشت و به تازگی ربات هایی را اضافه کرد که باعث کاهش منحنی یادگیری بازیکنان شد ، اما نسبت های آن هنوز از Pabji و Call of Duty Mobile کمتر است.

کارت

call-of-duty-mobile-map

بگذارید در ابتدا بگویم که Pabji و Calaf در انواع کارت ها بسیار بهتر از Fortnite بودند و در این دو بازی تعداد زیادی کارت پخش می بینید (منظور کارت ها قسمت های مختلف سایت بازی است). در مقابل ، Fortnite هر فصل نقشه بازی را تغییر می دهد ، برخی چیزها را از بین می برد و عناصر جدید زیادی را به نقشه بازی اضافه می کند و بازی را تازه می کند. این ویژگی در بازی های موبایل Pabji و Call of Duty موجود نیست و در عوض کارت های زیادی دارند که می توانید هر آنچه را که می خواهید امتحان کنید.

به نقشه بازی بروید

در هر سه مسابقه خودروهای زیادی را می بینیم. در Pabji و Kalaf Duty Mobile شما موتور ، ماشین و سایر وسایل نقلیه را دارید که می تواند توسط بازیکنان دیگر مورد اصابت قرار گرفته و منفجر شود. Fortnite دارای طیف وسیع تری از وسایل نقلیه است ، از سفینه های فضایی گرفته تا ماشین و دوچرخه ، و Fortnite دارای یک پد پرش است که بازیکنان را بالا می اندازد. با این حال ، حرکت آزاد روی نقشه در بازی های تلفن همراه Pabji و Call of Duty بسیار خطرناک تر از Fortnite است.

سخت افزار مورد نیاز

قطعاً هر سه این بازی ها به یک تلفن همراه بسیار مناسب نیاز دارند. اما کدام یک از آنها به منابع کمتری نیاز دارد؟ اجازه دهید مشخصات این بازی ها را بررسی کنیم.

منابع مورد نیاز برای بازی Pabji Mobile:

 • حداقل Android 5 و iOS 9
 • فرکانس پردازنده: 2.4 گیگاهرتز یا بالاتر
 • RAM: 4 گیگابایت
 • فضای ذخیره سازی: 5 گیگابایت
 • اینترنت 4G برای این بازی توصیه می شود

 

منابع مورد نیاز برای بازی Call of Duty Mobile:

 • حداقل Android 5 و iOS 9
 • RAM: 2 گیگابایت
 • فرکانس پردازنده: 2.4 گیگاهرتز یا بالاتر
 • فضای ذخیره سازی: حداقل 1.5 گیگابایت
 • اینترنت 4G برای این بازی توصیه می شود

منابع مورد نیاز برای بازی Fortnite Mobile:

 

 • حداقل Android 5 و iOS 9 با معماری 64 بیتی
 • RAM: حداقل 4 گیگابایت
 • اینترنت 4G برای این بازی توصیه می شود

همانطور که این مشخصات نشان می دهد ، Call of Duty به کمترین منابع و Fortnite به بیشترین منابع سیستم نیاز دارد. همچنین ، Fortnite فقط با معماری سیستم 64 بیتی اجرا می شود. نمی توانید آن را روی تلفن های همراه 32 بیتی اجرا کنید.

در این قسمت می توان گفت که بازی Call of Duty بر دیگر بازی ها برتری دارد.

عناصر

سوال آخر عناصر این سه بازی است ، چگونه می توان آنها را بدست آورد؟
در هر سه بازی ، برخی از موارد را می توان در طول بازی باز کرد ، و برخی را می توان خریداری کرد. همچنین Battleps در هر سه بازی وجود دارد (این بخش در PubJie Royalps نام دارد).

عناصر فورتنایت

در هر سه بازی باید هزینه ای دریافت کنید تا Battleps را خریداری کرده و خریداری کنید. Fortnite میدان های جدیدی برای خرید در هر فصل دارد.
از این نظر ، هر سه بازی تقریبا مساوی است. همچنین در مورد خریدهای درون برنامه ای در هر سه بازی صحبت می شود. می توانید اقلام جدید را با پرداخت هزینه خریداری کنید. البته این موارد هیچ مزیتی به شما و حریف شما در نبرد نمی دهند و فقط پوسته های زیبایی هستند.

یک سوال دیگر باقی می ماند و آن تعداد و تنوع عناصر موجود در بازی است. همانطور که می دانید بازی Fortnite به لطف داستانهای علمی تخیلی خود دارای صدها پوسته و آیتم های مختلف است که می تواند همه را در این بازی راضی نگه دارد. اگر بخواهیم تعداد و تنوع را بررسی کنیم ، Fortnite از دو بازی دیگر در این بخش بهتر عمل می کند و دو بازی دیگر تقریباً برابر یکدیگر هستند.

نتیجه

در اینجا باید گفت که به دلیل تعداد زیاد طرفداران سه بازی در ایران ، هیچ کدام از بازی ها را بهتر از دیگری اعلام نمی کنیم و حتی اگر یکی از این بازی ها را بهتر اعلام کنیم ، باز هم مورد توجه است و منطقی برای گیمر همه چیز مهمتر است!

اما با نگاهی ساده به ویژگی ها و به ویژه منابع مورد نیاز برای اجرای این بازی ها و بحث فیلترینگ ، می توان گفت که اگر تلفن همراه میان رده ای دارید و دوست ندارید درگیر فیلترینگ شوید ، Call of Duty بهترین گزینه برای شما البته اگر گوشی قدرتمندی دارید و به رنگ ها و سبک های مختلف مبارزه در Fortnite علاقه دارید ، می توانید این بازی را انتخاب کنید و همه این انتخاب ها فقط به علاقه شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که هدف اصلی این بازی ها سرگرمی شما و لذت بردن بهتر از آنها است.

کدام یک از این سه بازی را تجربه کرده اید؟ به نظر شما کدام بازی بهتر از دیگری است؟!

نسخه مقایسه ای نسخه تلفن همراه Pabji ، Call of Duty و Fortnite برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.