• خانه
 • وبلاگ
 • نحوه پیاده سازی نرم افزار موثر از طریق BigFix

نحوه پیاده سازی نرم افزار موثر از طریق BigFix

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه پیاده سازی نرم افزار موثر از طریق BigFix


BigFix برای مدیریت نقاط پایانی عالی است و بیش از 100 میلیون نقطه پایانی در سراسر جهان دارد. اگر سازمان شما زیرساخت بزرگی دارد و به ابزارهایی برای کارآمدتر کردن مدیریت دستگاه برای پول و زمان نیاز دارد، BigFix یک توصیه عالی برای شما است. همچنین به شما امکان می دهد بررسی کنید که آیا بسته بر اساس منطق قدرت ارتباط نصب شده است یا خیر.

این وبلاگ به پیاده سازی Datadog با BigFix می پردازد و به شما این امکان را می دهد که فرآیندهای پیاده سازی خود را خودکار کنید تا از حداکثر کارایی در سازمان خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه پیاده سازی Datadog از طریق BigFix

داگ داده یک سرویس نظارت بر داده‌ها است که برای برنامه‌های ابری بزرگ کار می‌کند و نظارت بر سرورها، پایگاه‌های داده، ابزارها و خدمات را از طریق پلت فرم داده مبتنی بر SAAS به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد.

پیاده سازی مورد بحث در این وبلاگ ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، زیرا ما در حال حاضر چندین سرور با تنظیمات Datadog و YAML داریم. این کار به این دلیل انجام شد که ما آنها را از طریق BigFix روی این سرورها پیاده سازی نکنیم. علاوه بر این، ما مجموعه دیگری از سرورها را در DEV IT داشتیم که باید از طرح ایمپلنت حذف می شدند.

تصمیم بر این شد که کاشت در 3 قسمت انجام شود که در زیر نشان داده شده است:

 1. Datadog Agent را روی همه سرورهایی که وجود ندارد نصب کنید
 2. فایل پیکربندی YAML را طوری نصب کنید که فقط روی سرورهایی نصب شود که قبلاً وجود نداشت.
 3. یک طرح اتوماسیون برای همه سرورهایی که ممکن است در آینده ظاهر شوند ایجاد کنید

نصب یک عامل

برای نصب عامل مجبور شدیم سه فیکسلت نصب (ویندوز، لینوکس، اوبونتو) ایجاد کنیم. تناسب آنها به گونه ای تنظیم شد که تمام سرورهایی را که بخشی از گروهی هستند که مشتری نمی خواست Datadog داشته باشد را حذف می کند. ما همچنین مجبور شدیم سرورهایی را با عوامل از پیش نصب شده خاموش کنیم. بنابراین، اگر به صورت دستی انجام شود، کاری که می تواند خسته کننده باشد، فقط چند عبارت مناسب از طریق BigFix است.

 • یک گروه خودکار ایجاد شده است که می تواند همه سرورهای گروه هایی را که نیازی به استقرار با Datadog ندارند ترکیب کند. مزیت ایجاد یک گروه خودکار این بود که هر بار که سرور جدیدی در BigFix ظاهر می شد که در آن گروه بود، به طور خودکار به آن گروه خودکار اضافه می شد. ما همچنین می توانیم در صورت درخواست مشتری، بندهای استثنای بیشتری اضافه کنیم. بند مربوط به فیکسلت ما اضافه شده است تا همه سرورهایی که بخشی از این گروه هستند حذف شوند.
 • برای مقابله با سرورهایی که Datadog Agent از قبل نصب شده‌اند، عباراتی را ایجاد کرده‌ایم که می‌توانند سرویس عامل Datadog را بررسی کنند. در اینجا ما یک پیچیدگی دیگر داشتیم که در آن باید تنظیمات YAML را در صورت عدم وجود روی همه این سرورها نصب کنیم. این در قسمت دوم ایمپلنت مورد بحث قرار گرفت.
 • پس از برقراری ارتباط، تنها سرورهایی که این بندهای مربوط به اعتبار را داشتند مورد هدف قرار گرفتند، بنابراین تمام تلاش دستی ما کاهش یافت.

یک پیکربندی YAML را مستقر کنید

برای اجرای YAML، این طرح باید طوری طراحی می شد که فقط سرورهایی را شامل شود که YAML از پیش نصب نشده باشند. این معیارها شامل همه سرورها می شود، چه عامل Datadog از قبل نصب شده باشد یا نه. اما در اینجا ما یک مشکل داشتیم که فایل YAML باید هر 2-3 ماه یکبار به روز می شد و ما مجبور بودیم یک شمارنده سرور برای اینکه آنها در حال حاضر چه نسخه ای از فایل را دارند نگهداری کنیم. علاوه بر این، ما مجبور شدیم روشی برای فیلتر کردن سرورهایی ایجاد کنیم که YAML از قبل وجود دارد. این کار با روش های ذکر شده در زیر انجام شد.

 • ما ابتدا یک ویژگی سفارشی ایجاد کردیم که مکان سیستم عامل خاصی را بررسی می کند و اگر فایل پیکربندی YAML خاصی در آن مکان وجود داشته باشد، بله را برمی گرداند.
 • سپس از این ویژگی در رفع فیلتر سرورهایی که YAML از قبل نصب شده بودند استفاده شد
 • در تمام سرورهایی که اکنون در محدوده ما قرار دارند، فایلی را مستقر کرده ایم که نسخه فایل YAML را که با موفقیت روی آن سرور نصب شده است، ضبط می کند. سپس این نسخه با استفاده از Analysis بر روی کنسول خوانده شد که گزارش دهی را بسیار آسان تر کرد. این همچنین به ما کمک کرد تا موارد آسیب را بسیار ساده تر ردیابی کنیم، که اگر به صورت دستی انجام شود آزاردهنده خواهد بود.
 • هنگامی که فیکسلت آماده شد، هر زمان که یک پیکربندی جدید توسط مشتری درخواست شود، می توان آن را به روز کرد و ما فقط باید فایل متنی حاوی نسخه ذخیره شده در آن را به روز کنیم.

پیاده سازی بیشتر را خودکار کنید

پس از تکمیل استقرار عامل و فشار پیکربندی YAML در تمام سرورها، روشی ایجاد کردیم که می‌توانست فایل‌های عامل و پیکربندی را به طور خودکار روی سرورهای جدید نصب کند. به همین دلیل است که ما یک خط پایه ایجاد کردیم که تمام این اصلاحات را نصب کرده است. سپس یک اقدام خط مشی ایجاد کردیم که خطوط پایه را بر اساس سیستم عامل سرور فشار می داد. به این ترتیب تمامی سرورهای جدید به درخواست مشتری تحت مانیتورینگ Datadog اضافه شدند.

نتیجه

با دنبال کردن این وبلاگ، می توانید برنامه خود را برای پیاده سازی نرم افزار خود از طریق BigFix ایجاد کنید. این کار فرآیندهای شما را در آینده هموار می کند و در زمان توسعه نرم افزار در زمان شما صرفه جویی می کند. اگر در مورد موضوع شک دارید، لطفاً در نظرات با ما تماس بگیرید و ما با شما تماس خواهیم گرفت.

نشریه نحوه پیاده سازی نرم افزار موثر با BigFix برای اولین بار در مجله DEV IT ظاهر شد.