• خانه
 • وبلاگ
 • مقدمه ای بر Wear OS 3.0 و فرآیند توسعه اپلیکیشن آن

مقدمه ای بر Wear OS 3.0 و فرآیند توسعه اپلیکیشن آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقدمه ای بر Wear OS 3.0 و فرآیند توسعه اپلیکیشن آن


Wear OS 3.0 آخرین به روز رسانی سیستم عامل ساعت هوشمند گوگل تا به امروز است. در می 2021 در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل اعلام شد و در آگوست همان سال منتشر شد.

همزمان با افزودن قابلیت‌های جدید به ساعت‌های هوشمند اندرویدی موجود، Wear OS 3.0 نیز به‌طور شگفت‌انگیزی به Galaxy Watch 4 سامسونگ اضافه شد، که سوئیچ سیستم‌عامل ساعت هوشمند خود سامسونگ بود.

در مقابل، ساعت‌های هوشمند Fossil که از اولین روزهای خود به عنوان Android Wear از سیستم عامل Wear OS استفاده می‌کردند، در نیمه دوم سال 2022 به‌روزرسانی سیستم‌عامل را دریافت می‌کردند. در مورد ساعت‌های هوشمند غیر از Fossil، Samsung و Fitbit، گوگل هنوز این نسخه را فاش نکرده است. تاریخ برای به روز رسانی

Wear OS 3.0 از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی عالی دارد و دارای ویژگی های ارتباطی متنوعی از جمله NFC، بلوتوث و Wi-Fi است.

در اینجا چند تصویر از طراحی جدید Wear OS آورده شده است:

OS-min بپوشید

مشخصه

ویژگی‌های Wear OS 3.0 امکان ادغام بیشتر با سرویس‌های Google و همچنین برنامه‌های شخص ثالث را فراهم می‌کنند. مال شما شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل می‌تواند برنامه‌هایی را که ساعت هوشمند اندرویدی به طور کامل از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، مستقر کند.

به غیر از برنامه‌ها، گوگل کاشی‌های برنامه‌های خود را برای برنامه‌های محبوب نیز به‌روزرسانی کرده است و حس تازه‌ای را به سیستم عامل جدید می‌دهد. همانند نسخه‌های قبلی، Wear OS 3.0 می‌تواند اعلان‌ها را از یک تلفن هوشمند جفت شده همگام‌سازی کند.

برنامه‌های Wear OS 3.0

برخی از برنامه های جدید wear OS 3.0 عبارتند از:

 • یوتیوب
 • نقشه های گوگل
 • Spotify
 • آدیداس رانینگ

رابط-min به روز شد

رابط ارتقا یافته

ارتقاء رابط کمک می کند تا چندین عمل بسیار آسان تر از قبل شود. این امر توسط دستیار به روز شده Google بهبود یافته است، که کنترل پوشیدنی خود را فقط با صدای خود آسان می کند.

یک برنامه شخص ثالث برای پشتیبانی از Wear OS

Google پشتیبانی از چندین برنامه شخص ثالث را به Wear OS 3.0 اضافه کرد. APIهایی نیز ایجاد شده اند تا به توسعه دهندگان کمک کنند تا توسعه اپلیکیشن اندروید خود را با مراحل کمتری نسبت به قبل تکمیل کنند.

مشخصات - حداقل

برنامه ها را تغییر دهید

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و بهبود یافته در Wear OS 3.0 تغییر برنامه‌ها با دو بار ضربه زدن روی یکی از دکمه‌های ساعت است.

وقتی برنامه تغییر می‌کند، در حالی که هنوز باز است، از منابع کمتری در پس‌زمینه استفاده می‌کند و جابه‌جایی بین برنامه‌ها را بسیار آسان می‌کند. همچنین، راه‌انداز برنامه جدید، برنامه‌هایی که اخیراً باز شده‌اند را در بالا نشان می‌دهد.

تغییر برنامه - دقیقه

سیستم عامل بپوشید تمدید شد دیالوگ ها

Wear OS 3.0 همچنین هشدارهای تمام صفحه را اضافه کرد که می توانند به عنوان مقصد ناوبری یا گفتگوهای سنتی تمام صفحه استفاده شوند.

حداقل پشتیبانی از برنامه شخص ثالث OS Wear

ایجاد یک برنامه Wear OS 3.0

هنگامی که ما برنامه های تلفن همراه را توسعه می دهیم، معمولاً فقط روی تبلت ها و تلفن های هوشمند تمرکز می کنیم. با این حال، Wear OS 3.0 قابلیت‌های جدیدی را به ارمغان می‌آورد که همچنین باید توسعه‌دهندگان را ترغیب کند تا شروع به ساخت اپلیکیشن برای پوشیدنی‌های اندرویدی کنند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

یک پروژه Wear OS را شروع کنید

 • روی File > New > New Project کلیک کنید.
 • در پنجره Template، روی تب Wear OS کلیک کنید، Blank Activity را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.
 • در پنجره New Project نامی به پروژه خود بدهید و روی Done کلیک کنید.

این تگ را اضافه کنید در فایل مانیفست اندروید و آن را تعریف کنید android:name=”android.hardware.type.watch” همانطور که در مثال نشان داده شده است

<манифест>چگونه یک ماژول Wear OS را به پروژه خود اضافه کنید

 • روی File > New > New Module کلیک کنید.
 • در New Module، Wear OS Module را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.
 • در قسمت پیکربندی ماژول جدید، وارد شوید
 • همان نام بسته ماژول تلفن خود را وارد کنید.
 • پس از کلیک بر روی Next. چندین گزینه الگوی کد را مشاهده خواهید کرد. روی Empty Wear OS Activity کلیک کنید و Next را بزنید.

بنابراین ساختار به این شکل خواهد بود

ساختار - حداقل

 • ماژول تلفن همراه که برنامه تلفن در آن کد می‌گیرد.
 • ماژول لباس جدید که کد برنامه Wear در آن قرار دارد.

لینک های خارجی: https://wearos.google.com/#uniquely-you

نکته پایانی

امیدواریم از یکی دیگر از وبلاگ های ما لذت برده باشید آن را توسعه دهید مهندسان اگر می خواهید در مورد موضوع دیگری در دنیای توسعه نرم افزار بیاموزید، لطفاً در زیر نظر دهید و ما نیز در مورد آن می نویسیم.

The post مقدمه ای بر Wear OS 3.0 و فرآیند توسعه اپلیکیشن آن اولین بار در DEV IT Journal ظاهر شد.