• خانه
  • وبلاگ
  • معرفی SharePlay & GroupActivities Framework در اپلیکیشن iOS

معرفی SharePlay & GroupActivities Framework در اپلیکیشن iOS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی SharePlay & GroupActivities Framework در اپلیکیشن iOS


مشخص است که اپل هر ساله ویژگی های جدید و جالبی را معرفی می کند و هرگز توسعه دهندگان را ناامید نمی کند. در WWDC21، آن‌ها این روند را حفظ کردند و ویژگی‌های جالبی را که برای توسعه‌دهندگان می‌آیند اعلام کردند. یکی از آنها SharePlay است.

SharePlay

SharePlay چیست؟

SharePlay یکی از بهترین ویژگی هایی است که اپل در WWDC21 معرفی کرده است.

با استفاده از آن، کاربران می توانند کارهایی را که در طول تماس های FaceTime انجام می دهند به اشتراک بگذارند. رایج ترین مورد استفاده از این ابزار اشتراک گذاری فیلم و رسانه های دیگر با دوستان است. همچنین می‌توانید ویدیوها را در سرویس پخش جریانی Apple TV تماشا کنید، جایی که ویدیو در زمان واقعی بین همه شرکت‌کنندگان در مکالمه همگام‌سازی می‌شود.

چگونه استفاده کنیم؟

برای استفاده از SharePlay، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه شما به iOS 15 یا جدیدتر به روز شده است.

اکنون باید با فردی که از FaceTime استفاده می کند تماس بگیرید. پس از برقراری تماس، می توانید برنامه Apple TV یا Apple Music را راه اندازی کنید. به محض باز کردن یکی از این برنامه‌ها، گزینه‌ای در بالای صفحه نمایش داده می‌شود که می‌گوید «به‌طور خودکار برای تلویزیون به اشتراک گذاشته می‌شود». سپس هر ویدیو یا موسیقی را پخش کنید و با سایر کاربران در مکالمه به اشتراک گذاشته شود. همچنین هنگامی که ویدیو را مکث یا از سرگیری می کنید، سایر کاربران را مطلع می کند.

وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید پخش را از هر دستگاهی متوقف کنید. پس از کلیک بر روی بستن، سه گزینه برای شما نمایش داده می شود. گزینه اول پخش برای هر کاربر را پایان می دهد، گزینه دوم فقط برای شما تمام می شود و گزینه سوم گزینه توقف پخش را لغو می کند.

مزایای

مزیت اصلی SharePlay این است که افراد می توانند برنامه شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. این یک راه سریع و آسان برای ترغیب افراد به امتحان کردن برنامه شما است. API GroupActivities به شما امکان می دهد جریان های گنجاندن را برای کاربران جدیدی که به طور خاص برای کاربران SharePlay ایجاد شده اند را نمایش دهید.

کدام برنامه ها از SharePlay پشتیبانی می کنند؟

SharePlay در حال حاضر از Apple TV و Apple Music پشتیبانی می کند، اما بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر نیز پشتیبانی می شوند، زیرا اپل SharePlay را برای توسعه دهندگان فعال کرده است. در حال حاضر، برنامه های شخص ثالثی که پشتیبانی می شوند عبارتند از Disney +، Hulu، Twitch، The NBA app، Paramount +، ESPN + و غیره.

نمای کلی SharePlay

SharePlay فقط با Apple Music و Apple TV کار نمی کند. می‌توانید به محتوای هر برنامه‌ای که از SharePlay پشتیبانی می‌کند دسترسی داشته باشید. این ویژگی جدید در iOS 15 گنجانده شده است و به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق یک تماس حضوری ساده، محتوای خود را با عزیزان خود تماشا کنند.

توسعه دهندگان به لطف API می توانند به راحتی SharePlay و FaceTime را در برنامه های خود ادغام کنند. ادغام یکپارچه روند توسعه را سرعت می بخشد و در عین حال خطر مشکلات را کاهش می دهد و مهمتر از همه، تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

ایده ایجاد یک تجربه مشترک است که کاربران بتوانند با هم به اشتراک بگذارند. به اشتراک گذاری انواع مختلف رسانه ها، مانند فیلم، تلویزیون، موسیقی و غیره بخشی از این تجربیات اجتماعی است. مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط یک سرور محلی ارائه می شود.

دستگاه های اپل با iOS 15، iPadOS 15، macOS Monterey و حتی Apple TV با tvOS 15 می توانند از SharePlay استفاده کنند.

شما می توانید از چارچوب GroupActivities برای توزیع محتوای برنامه خود از طریق تجربه های SharePlay استفاده کنید که به کاربران حس ارتباط و بی واسطه بودن را می دهد.

به نظر می رسد اپل در نظر گرفته است که چگونه این کار برای کاربران مختلف کار می کند. موارد زیر برخی از مهمترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود:

  • کاربران به تجربه مشترک در دستگاه های مختلف و نه فقط تلفن های همراه دسترسی دارند.
  • در صورتی که بینندگان بخواهند این نوع مطالب را با هم تماشا کنند، اشتراک گذاری با برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییچ، تیک تاک و موارد دیگر کار خواهد کرد.
  • کاربران غیر اپل اکنون می توانند به یک چت FaceTime بپیوندند و در آن شرکت کنند.
  • برای حفظ حریم خصوصی، تماس استاندارد FaceTime از ابتدا تا انتها رمزگذاری می شود.
  • اگر کاربر هنوز برنامه را نداشته باشد، اپ استور از او می خواهد که آن را نصب کند.

فعالیت های گروهی – بررسی اجمالی

چارچوب GroupActivities را می توان برای پیوند دادن محتوای برنامه خود که می توانید به SharePlay و کاربران خود ارائه دهید، استفاده کنید. به عنوان مثال، یک برنامه ویدیوی پخش جریانی می تواند به کاربران اجازه دهد به مهمانی های تماشای فیلم بپیوندند که در آن همه به طور همزمان از دستگاه خود تماشا می کنند. برنامه پخش هر دستگاه را کنترل می کند، اما چارچوب GroupActivities آن را همگام می کند و امکان ارتباط بین آنها را فراهم می کند.

GroupActivity می تواند برای تبلیغ برنامه شما به سایر کاربران استفاده شود. جلسه ای برای فعالیت فعلی که محتوا را بین دستگاه های شرکت کننده همگام می کند، GroupSession نامیده می شود.

نتیجه

در این وبلاگ، کارشناسان DEV IT ما ویژگی جدید SharePlay منتشر شده توسط اپل و اینکه چگونه می تواند برای برنامه iOS شما مفید باشد را توضیح دادند. اگر این وبلاگ را دوست داشتید و می خواهید آموزش دقیق تری در مورد استفاده از SharePlay داشته باشید، حتما در زیر نظر خود را بنویسید.

انتشار Introduction to SharePlay & GroupActivities Framework در برنامه iOS برای اولین بار در مجله DEV IT ظاهر شد.