منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیرعامل ایرانسل: با هم ، مزایای فناوری های جدید را به مردم ارائه دهیم

مدیرعامل ایرانسل: با هم ، مزایای فناوری های جدید را به مردم ارائه دهیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیرعامل ایرانسل: با هم ، مزایای فناوری های جدید را به مردم ارائه دهیم

مدیرعامل ایرانسل در سخنرانی خود در پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران (ICCE 2021)وی ابراز امیدواری کرد که همه بازیگران در اکوسیستم فناوری ، اطلاعات و ارتباطات بتوانند به مردم کمک کنند تا مزایای فناوری نوظهور دیجیتال را برای مردم به ارمغان بیاورند.

دکتر بیژن عباسی آرند که صبح پنجشنبه 16 سپتامبر 1400 در پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران (ICCE 2021) به صورت آنلاین صحبت کرد ، در مورد مهمترین کاربردهای فناوری های نوظهور صحبت کرد و رشد استفاده از آن را تا سال 2025 پیش بینی کرد. به

وی در سخنرانی خود با عنوان “لمس دنیای هوشمند با فناوری های جدید” ، فناوری هایی مانند رباتیک ، تلفن های همراه نسل پنجم ، محاسبات ابری ، فراداده ، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی را به عنوان فناوری های نوظهوری که انقلابی در آینده جهان ایجاد می کند ، ذکر کرد. به آنها این کار را انجام می دهند.

سپس مدیرعامل اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران ، برخی از آمارهای ارائه شده توسط مراکز تحقیقاتی در مورد روند رشد استفاده از هر یک از فناوری های فوق و کاربردهای مهم آنها را ارائه کرد که نشان می دهد آموزش ، سرگرمی ، صنعت گردشگری و هنر و موزه ها یکی از مهمترین کاربردهای ترکیب فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (واقعیت ترکیبی) ، وی افزود: تخمین زده می شود که تا سال 2025 ، حدود 337 میلیون نفر در جهان از این فناوری و 10 درصد از شرکت ها استفاده خواهند کرد. از این در فرآیندهای خود از فناوری استفاده کنید.

وی با اشاره به فناوری روباتیک گفت: کاربردهای مهم آن شامل روبات های پرستار ، اسکلت های روباتیک برای کمک به معلولان ، روبات های متحرک و روبات های ویژه برای امور روزمره خانه است. این دستگاه به یک میلیارد دستگاه خواهد رسید و 14 درصد از خانوارهای جهان دارای ربات خانه هوشمند خواهند بود. به طور متوسط ​​، 10 ربات پرستاری در خانه های سالمندان در G8 و روبات های صنعتی شانه به شانه فعال خواهند بود و به ازای هر 10000 کارگر ، 103 روبات وجود دارد.

استاد دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت که با ترکیب فناوری های محاسبات ابری و هوش مصنوعی ، انتظار می رود که 100٪ از شرکت های جهان از خدمات رایانش ابری استفاده کنند ، 85٪ نرم افزارهای تجاری بر روی پلت فرم در ابر و 97٪ از شرکت های بزرگ در زمینه فروش ، عملیات یا فرآیندهای مدیریتی خود از هوش مصنوعی بهره مند می شوند ترکیبی از سه فناوری ارتباطات سیار ، رایانش ابری و هوش مصنوعی موتور جامعه هوشمند محسوب می شود.

وی افزود: میزان استفاده از دستیاران هوشمند به 90 درصد می رسد ، 470 میلیون بلندگوی هوشمند در حال استفاده هستند و 6.2 میلیارد نفر در سراسر جهان به اینترنت دسترسی دارند و بنابراین افرادی که از دستیار استفاده می کنند. افراد باهوش دیگر نیازی به جستجو در شبکه اینترنت و با استفاده از فناوری های تشخیص چهره و صدا ، “تعامل بدون کلیک” را با محیط انجام می دهد و این امر با تولید حجم زیادی از داده ها در اطراف فرد ، می تواند شبکه شما را شخصی کند به

عباسی آرند تصریح کرد: در زمینه فناوری اینترنت اشیاء ، با توسعه فناوری های خودروهای هوشمند و متصل ، 15 درصد از خودروهای جهان به این فناوری مجهز می شوند و 20 درصد از شرکت های بزرگ نیز از محاسبات کوانتومی برای تجزیه و تحلیل داده های تولید شده توسط CV2X استفاده می کنند. به فن آوری.

وی ادامه داد: در زمینه کلان داده ها ، حجم داده های تولید شده بر اساس تعامل انسان با محیط به 180 زتابایت می رسد و شرکت ها از 86 درصد داده هایی که تولید می کنند ، استفاده بهینه می کنند.

استاد جانبی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تربیت مدرس افزود: با استفاده از هوش مصنوعی ، مردم می توانند زبان های دیگر را با دقت 95 درصد صحبت کرده و ارتباطات بدون مرز را تجربه کنند و نیازهای ارتباطی افراد ناشنوا و لال و کسانی که نیاز به خدمات ویژه دارد. “، ترتیب داده می شود.

وی همچنین به پیش بینی تسریع در راه اندازی گسترده فناوری نسل پنجم تلفن همراه ، اتصال گسترده و تأخیر کم به عنوان مهمترین ویژگی های این فناوری و پخش مستقیم تصاویر با سرعت بالا ، پزشکی از راه دور ، خودروهای هوشمند و خودروی خودران اشاره کرد. IoV) و شهر هوشمند را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های کاربردی آن عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود که تا سال 2025 ، 6.5 میلیون ایستگاه 5G در جهان نصب شود و 2.8 میلیارد نفر از کاربران این خدمات در سراسر جهان و 58 درصد از مردم اطراف استفاده کنند. جهان در مناطقی با پوشش کامل نسل پنجم زندگی می کند.

مدیرعامل ایرانسل ، اولین ارائه دهنده 5G در ایران ، در آخرین قسمت از سخنان خود خاطرنشان کرد: دنیای هوشمند با استفاده از فناوری هایی مانند 5G ، هوش مصنوعی ، اینترنت اشیا و سایر فناوری های نوظهور ، فرصت ها و تجربیات جدیدی را برای همه افراد در این زمینه به ارمغان می آورد. “همه ما امیدواریم که با هم بتوانیم مزایای فناوری های نوظهور دیجیتال را برای همه افراد ، خانواده ها و سازمان ها به ارمغان بیاوریم.”

هدف شهر هوشمند حل چالش های شهرها با استفاده از فناوری است

معاون فناوری و نوآوری وزیر صنعت در سخنرانی خود در این همایش با اشاره به مولفه های شهر هوشمند ، رفاه شهروندان و بهبود کیفیت زندگی ، توجه به رشد اقتصادی و مواجهه با چالش های شهرها با استفاده از فناوری به عنوان بیشترین اهداف مهم شهر مهمی که هوشمند می دانست.

دکتر سید ستار هاشمی با بیان اینکه سهم بازار شهرهای هوشمند جهانی در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است ، گفت: پیش بینی می شود این سهم بازار تا سال 2025 به 2.5 تریلیون دلار برسد.

پروفسور حلیم یانیکومروغلو ، استاد دانشگاه کارلتون کانادا نیز در این کنفرانس با اشاره به تاریخچه شکل گیری شبکه های ارتباطی ، آخرین روندهای فناوری ارتباطات تلفن همراه در جهان و مهمترین کاربردهای آن در زندگی هوشمند را توضیح داد.

پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران (ICCE 2021) با پشتیبانی ایرانسل ، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران ، در تاریخ 15-15 سپتامبر 1400 به صورت آنلاین در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد.

توسط مدیرعامل ایرانسل: بیایید همه با هم برویم ، تا مزایای فناوری های جدید را به مردم ارائه دهیم ، اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.