منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت سخت افزار 5G در حال کاهش است و قیمت تراشه های 4G در حال افزایش است

قیمت سخت افزار 5G در حال کاهش است و قیمت تراشه های 4G در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت سخت افزار 5G در حال کاهش است و قیمت تراشه های 4G در حال افزایش است

بر اساس گزارش منابع مختلف ، قیمت تراشه های 5G در نیمه دوم سال جاری همچنان کاهش می یابد. به گفته این منابع ، قیمت تراشه های 4G در این مدت همچنان افزایش می یابد. دلیل این امر بسیار ساده است ، زیرا تقاضا برای تراشه های 4G در بازار دیجیتال همچنان بالا خواهد بود ، اما عرضه این سخت افزار رو به کاهش است.

بر هیچ کس پوشیده نیست که مدتی است که سازندگان این سخت افزار تلاش خود را بر سازگاری تراشه ها با فناوری اتصال 5G متمرکز کرده اند. در حال حاضر ، دو شرکت معروف ، Qualcomm و MediaTek ، چیپست های 5G را در همه محدوده قیمت ارائه می دهند. بنابراین ، تمایل این شرکت ها برای تولید سخت افزار 5G منجر به کاهش تدریجی تولید تراشه های 4G و افزایش قیمت آنها شده است.

در حقیقت ، تلفن های 4G هنوز در اکثر بازارها در دسترس هستند. خرید و فروش این تلفن های هوشمند سود بیشتری نسبت به فروش گوشی های جدید 5G به خرده فروشان به همراه دارد.

منابع ODM برای گوشی های چینی معتقدند که تقاضا برای گوشی های 5G در 2 تا 3 سال آینده ثابت می ماند و هر سال نسبت به سال قبل دو برابر می شود.

هزینه سخت افزار 5G در حال کاهش است و هزینه تراشه های 4G در حال افزایش است. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.