منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فروش آنلاین دارو راهی سریع برای سازماندهی توزیع داروها

فروش آنلاین دارو راهی سریع برای سازماندهی توزیع داروها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فروش آنلاین دارو راهی سریع برای سازماندهی توزیع داروها

در حالی که افزایش بیماران مبتلا به دلتا کرونری نیاز به داروها را افزایش داده و بحران توزیع دارو به جایی رسیده است که رئیس جمهور در 19 آوریل به طور ناخواسته از داروخانه ای در تهران دیدن کرد ، انجمن داروسازان ایران به فروش آنلاین داروها ادامه می دهد و سیستم عامل هایی مانند SnapDoctor مخالف هستند. سعی می کند فعالیت این پلتفرم ها را از طریق تهدید و ارعاب محدود کند. در همین راستا ، برنامه خبری آنلاین رادیو سلامت میزبان بحث فروش آنلاین داروها و محدودیت های قانونی در این زمینه با حضور مسعود تاجفورد ، بنیانگذار و رئیس Snapdoctor و دکتر علی فاطمی ، نایب رئیس انجمن بود. داروسازان ایرانی انجام شد ، می توانید قسمت هایی از آن را در زیر بخوانید.

SnapDoctor یک پلت فرم رابط است ، نه ارائه دهنده

در این دیدار دکتر علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به آخرین هشدارهایی که برای همکاری با اسنپدکتور به داروخانه ها ارسال شده است ، گفت: سازمان غذا و دارو به عنوان نگهبان اصلی سیستم دارویی کشور نوشته شده است. به طبق قانون ، از پنج دسته کالاهای فروخته شده در داروخانه ها ، یعنی داروها ، محصولات بهداشتی و آرایشی ، مکمل های غذایی ، محصولات طبیعی و لوازم پزشکی ، تنها داروها نمی توانند به صورت آنلاین به فروش برسند. از این میان ، مکمل های غذایی و محصولات طبیعی فقط به صورت آنلاین از طریق خود داروخانه قابل فروش هستند. اما لوازم پزشکی یا لوازم آرایشی نیز می توانند بر روی سکوها فروخته شوند. برخی داروخانه ها نیز از بسترهایی برای فروش این اقلام استفاده می کنند. اما فروش آنلاین داروها تحت قانون توسعه تجارت الکترونیک و قوانین پزشکی ، غذا و نوشیدنی ها مجاز نیست. طبق آیین نامه ای که توسط سازمان غذا و دارو در سال 1997 نوشته شده است ، فروش داروهای واسطه نیز غیرقانونی تلقی می شود. فروش داروهای بدون نسخه (بدون نسخه) و مکمل های غذایی در بازارها و سکوهای پلیس نیز قابل قبول نیست. دلیل این قانون این است که ذخیره و تحویل مکمل های غذایی منوط به شرایط دارویی است و مکمل های غذایی به عنوان دارو طبقه بندی می شوند. به همین دلیل ما از داروخانه ها خواستیم که با بسترهای فروش دارو همکاری نکنند ، زیرا ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند. »

مسعود تاج فرد ، بنیانگذار و رئیس SnapDoctor ، درباره نقش تسهیل کننده SnapDoctor در تحویل آنلاین دارو و نحوه عملکرد بستر SnapDoctor اظهار داشت. اگر به برنامه Snapdocter نگاه کنید ، خواهید دید که هیچ دارویی تبلیغ نمی شود و مستقیماً فروخته نمی شود. به عنوان یک بستر ، ما مصرف کنندگان را با داروخانه ها متصل می کنیم و روند تحویل دارو را تسهیل می کنیم. بنابراین ، تمام مراحل توسط خود داروخانه انجام می شود. نسخه از طریق برنامه Snapdocter به داروخانه ارسال می شود ، مدیر فنی داروخانه به تشخیص خود و قوانین و مقررات داخلی داروخانه ها اقدام و دارو را برای مصرف کننده فراهم می کند. بنابراین ما فروشنده نیستیم ، دارو نمی خریم و نمی فروشیم و یک بستر واسطه هستیم. طبق قانون سیستم اتحادیه های کارگری ، به عنوان بستری که در فضای مجازی و اینترنت فعالیت می کند ، باید از انجمن تجارت اینترنتی مجوز بگیریم و چنین مجوزی داریم. مجوز ما در زمینه خدمات بهداشتی است و طبق قانون نظام صنفی مجاز به فعالیت در این زمینه هستیم. “

روش همکاری با اسنیپ با داروخانه ها

تیفورد گفت: “سیستم عامل ها در دو بعد نظارت می شوند ، یکی نظارت انجمن تجارت اینترنتی و وزارت صنعت و معادن است.” بعد دیگر نظارت بر تأمین کنندگان ما (که داروخانه هستند) است. همه این داروخانه ها دارای مجوز و نظارت سازمان غذا و دارو هستند. “

وی در مورد رویکرد اسنپ به داروخانه ها گفت: “ما با همه داروخانه هایی که دارای مجوز فعال هستند و مشاغل آنها باز است همکاری می کنیم.” ما یک توافق شفاف با آنها منعقد می کنیم که مسئولیت ها و محدودیت های داروخانه ها را مشخص می کند. در همین حال ، ما روند تأمین داروها را تسهیل می کنیم. در واقع ما نسخه کاربر را به داروخانه می فرستیم ، داروخانه هزینه نسخه را پرداخت می کند و هزینه را از کاربر دریافت می کنیم و در داروخانه پرداخت می کنیم. علاوه بر قیمت محصولات دارویی ، مصرف کننده هزینه پیک را نیز پرداخت می کند که کمتر از قیمت واقعی پیک است. در حال حاضر هزینه ارسال دارو به تهران 10 هزار تن است ».

پیامدهای جدی برای داروخانه ها

دکتر فاطمی همچنین هشدارها و تهدیدهای ارسال شده توسط سازمان غذا و دارو مبنی بر توقف همکاری داروخانه ها با پلتفرم ها را تأیید کرد و گفت: “آقای تاجفورد به درستی گفت که آنها در حال حاضر با داروخانه ها همکاری می کنند. مجوز فروش آنلاین ، اما این دارو در این مورد یک استثنا است. فروش آنلاین داروخانه ها ، و در صورت نقض داروخانه ، برای لغو مجوز به کمیسیون ماده 20 و کمیسیون ماده 11 ارجاع داده می شود که پیامدهای بسیار جدی برای داروخانه ها دارد. تماس هایی که اکنون با داروخانه ها در حال انجام است در این سیستم عامل ها ، و به ویژه توسط SnapDr. من اهمیتی نمی دهم که منطق و ماهیت این نقض درست است یا غلط ، اما من شخصاً معتقدم که دارو یک کالای معمولی نیست که توسط نمایندگی های آنلاین فروخته می شود. اما نکته این است که چنین برخی از کارکنان SNAP مصاحبه کردند که ما کار خود را انجام می دهیم و قانون بعدا از ما پیروی می کند. من آن را با این واقعیت مقایسه می کنم که در بسیاری از کشورها ماری جوانا راه اندازی می کند و به طور رسمی به فروش می رسد. “آیا این درست است که در ایران کسی بگوید من فروش این داروها را شروع می کنم و سپس قانون بر اساس آن اصلاح می شود؟”

مدیرعامل دکتر SNAP در پاسخ به نگرانی ها در مورد نقشی که SNAP در شکستن زنجیره تاج ایفا کرده است ، خاطرنشان کرد: افرادی را که مجبور نیستند برای دریافت دارو خانه را ترک کنند ، ارائه می دهد. در این شرایط که کمبود دارو وجود دارد ، Snapdoctor به مردم کمک کرده است که مجبور نباشند اغلب برای مصرف داروها به داروخانه های مختلف مراجعه کنند و از گسترش زنجیره تاج جلوگیری نکنند و ما به این موضوع افتخار می کنیم. بنابراین ، مقایسه فعالیت های ما با فروش ماری جوانا به هیچ وجه مقایسه درستی نیست. “

تاج فرد همچنین در مورد نحوه دریافت مجوز پزشکانی که مشاوره پزشکی SNAP ارائه می دهند ، گفت: “همه پزشکانی که با SNAPD کار می کنند دارای مجوز از سازمان نظام پزشکی هستند و ما اعتبار پزشکان و کاربرانی را که” آنها از این خدمات استفاده می کنند بررسی می کنیم. ما مطمئن می شویم که این پزشکان فیلترهای مختلفی را گذرانده اند. “

تجربیات مشابه در جهان

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در مورد تناقض بین اجتناب ناپذیر بودن استفاده از فناوری در زندگی مدرن و وجود محدودیت در بسترهای تأمین دارو برای داشتن تجربه مشابه در جهان گفت: “در حال حاضر در بسیاری از کشورها چنین سیستم هایی خدمات پزشکی محصولات بهداشتی و دارویی وجود دارد و بسیاری از پزشکان در کشور نیز خدمات سرپایی ارائه می دهند. در بحث پزشکی از راه دور و تله فارماسی در سازمان غذا و دارو ، معیارهایی نوشته شد و پروژه تله داروخانه در استان کرمانشاه به صورت پایلوت از طریق سیستم اپل انجام شد. معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین درباره پزشکی از راه دور بحث کرد. در صورت ایجاد زیرساخت های لازم ، این فعالیت ها مانعی نخواهد بود و پزشکان و داروخانه ها نیز قادر به ارائه خدمات آنلاین خواهند بود. اما این درست نیست که به دارو به عنوان یک کالای معمولی نگاه کنیم و دارو را در پشت Snapbox قرار دهیم و آن را به سرد و گرم منتقل کنیم. این دارو پیتزا و کالاهای سوپر مارکت نیست. تا زمانی که مقررات و قوانینی در این زمینه تصویب نشود و زیرساخت های لازم برای کار داروخانه ها ایجاد نشود ، فعالیت سکوها را تأیید نمی کنیم. “ما اقدامات قانونی را از طریق سازمان غذا و دارو انجام داده ایم و به داروخانه ها اطلاع داده ایم که هر داروخانه ای که با این بسترها همکاری کند ، مرتکب تخلف می شود و مجوز باطل می شود.”

Snapdoctor ، یکی از بنیانگذاران SnapDocter ، می گوید: “تشخیص همه این نکات را به مدیر فنی داروخانه واگذار کردیم.” اگر تکنسین داروخانه تصمیم بگیرد که دارو نباید به طور عادی تحویل داده شود ، دارو نمی تواند داروخانه را ترک کند. به عنوان مثال ، برخی از داروها به شرایط خاص نگهداری و زنجیره سرد نیاز دارند و این داروها عرضه نمی شوند. ما حدود 50 درصد از کل سفارشات ارسال شده به SnapdrK را می پذیریم و 50 درصد را به دلیل خطرات مشابه به مصرف کننده تحویل نمی دهیم و به او اطلاع می دهیم که دارو باید شخصاً از داروخانه تحویل داده شود. بنابراین به این موضوعات پرداخته شده است ، اما درخواست من از دکتر فاطمی ، سازمان غذا و دارو و سایر کارشناسان این است که به جای مخالفت با ما ، بیایند و به زیرساخت هایی که خود دکتر فاطمی ذکر کرده اند ، کمک کنند تا سریعتر به بخش خصوصی کمک کنند. . فراهم شود. “ما از همکاری با سازمان ها استقبال می کنیم و بارها از دکتر فاطمی و دوستان سازمان غذا و دارو خواسته ایم که با هم همکاری کنند و ما به دیدن و حل مشکلات کمک خواهیم کرد.”

با توجه به موج پنجم تاج ، افزایش شدید بستری در بیمارستان و ازدحام بیش از حد داروخانه ها ، به نظر می رسد بسترهای تحویل و تحویل دارو می تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات مردم و کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب در داروخانه ها داشته باشد. در همین حال ، انتظار می رود که نهادهای دولتی و نظارتی با حمایت از این مکانیسم های جدید گام های موثری برای حفظ سلامت و رفاه بیماران بردارند و به جای سنگسار در این شرایط دشوار ، در مورد رفع موانع صحبت کنند.

 

یک پست فروش آنلاین داروها یک راه حل سریع برای تنظیم توزیع دارو برای اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.