منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی ارتباطات ، برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟

عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی ارتباطات ، برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی ارتباطات ، برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟

عیسی زارع پور ، که توسط وزیر ابراهیم ریسی برای یک دوره چهار ساله به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده بود ، دیروز در جلسه علنی پارلمان از برنامه های خود دفاع کرد.

زارع پور در مورد برنامه های چهار ساله خود برای وزارت ارتباطات به مجلس گفت: فضای مجازی با زندگی روزمره مردم آمیخته است و دیگر نمی توان بدون فضای مجازی زندگی کرد. ما در حال حاضر 50 میلیون کاربر شبکه های اجتماعی و 30 میلیون گیمر در فضای مجازی داریم ، فناوری به عمق زندگی مردم نفوذ کرده است و اگر برنامه ریزی مناسبی در این زمینه نداشته باشیم ، متضرر می شویم.

زارع پور با تأکید بر حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی در کشور ، گفت: مردم در فضای مجازی نگران فرزندان و نوجوانان خود هستند. حتی در کشورهایی که این فناوری ها تولید می شوند ، راه حل هایی برای مدیریت فضای مجازی برای فرزندان برای خانواده ها ارائه می شود. به نظر من ، ما مردم را در فضای مجازی بی پناه گذاشته ایم و اگر به مجلس رأی اعتماد بگیریم ، قول می دهم این مسئله را حل و فصل کنم و مراقبت از مردم دغدغه ما خواهد شد.

سیستم عامل های خارجی به ما می گویند چگونه فکر کنیم

وی با تاکید بر قدرت بسترهای خارجی در کشور گفت: اکنون بسترها و تعداد کاربران تعیین می کند که مردم چگونه باید فکر کنند و از چه ابزارهایی استفاده کنند. به یاد نداریم که حدود 2 سال پیش این نرم افزار یک شبه از تلفن میلیون ها کاربر ایرانی حذف شد که نشان می دهد ما قدرت و اختیار کافی برای حکمرانی در فضای مجازی را نداریم.

عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی ارتباطات ، برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟

وی ادامه داد: در زمینه فروش و حمل و نقل ، ما توانسته ایم با تکیه بر بسترهای محلی نیاز آنها را به نمونه های خارجی برطرف کنیم ، آیا در سایر زمینه ها نیز نمی توانیم اقدامات مشابهی انجام دهیم؟ تجربه نشان می دهد که اگر در این فضا رویارویی فعالی نداشته باشیم ، همچنان تحت تأثیر شبکه های خارجی خواهیم بود. در این راستا با تکیه بر جوانان انقلابی باید از فرصت های موجود استفاده کنیم.

شبکه ملی اطلاعات به معنای بسته شدن شبکه جهانی اینترنت نیست

زارع پور در مورد شبکه ملی اطلاعات و دسترسی روستاییان به اینترنت گفت: 20 سال است که سعی داریم شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنیم اما در این زمینه شکست خورده ایم. متأسفانه این تصور غلط است که شبکه اطلاعات ملی به معنی دسترسی به شبکه جهانی و اینترنت بین المللی است. ما مفتخریم که یک شبکه اطلاعات ملی راه اندازی کرده ایم و به هیچ وجه دسترسی به شبکه جهانی اینترنت را قطع نخواهد کرد.

تکمیل شبکه ملی اطلاعات در 4 سال آینده

وی ادامه داد: مشکل ما این است که چرا برای ارسال پیام ، بسته های پیام باید کشور را ترک کنند ، به آلمان و آمریکا بروند و مجدداً با برگشتن این مسیر به مخاطب برسند؟ “با این روند باید هزینه پرداخت کنیم برای پهنای باند بین المللی و امنیت ما نیز در خطر است. اگر روزی به دلایلی وقفه ای ایجاد شود ، تمام خدمات اینترنتی کشور قطع می شود و این استقلال به استقلال ما آسیب می رساند.

شبکه ملی اطلاعات تکمیل شده و ظرفیت شبکه انتقال داخلی دو برابر می شود

زارع پور گفت: من در حضور نمایندگان قول می دهم که در 4 سال آینده طبق برنامه شورای عالی فضای مجازی ، شبکه ملی اطلاعات را تکمیل کنم. همچنین تا پایان سال 1401 و در مدت 2 سال ، دسترسی سریع به اینترنت را برای همه روستاهای دارای بیش از 20 خانوار فراهم می کنیم تا مشکلی برای مبادله الکترونیکی در کشور ایجاد نشود.

تصویر بایگانی
تصویر بایگانی
موقعیت ما از نظر کمیت و کیفیت خدمات الکترونیکی پایین است

وزیر پیشنهادی ارتباطات با ارزیابی تلاشهای وزیر سابق ارتباطات گفت: متأسفانه با وجود تلاشهای هیئت اجرایی فناوری اطلاعات در گذشته ، مردم هنوز مجبورند بارها برای دریافت خدمات زیاد به دفاتر مراجعه کنند. 2 سال. ما آن را نداریم. در حال حاضر ایران از نظر کمی خدمات الکترونیکی در رتبه 89 جهان و از نظر کیفیت 118 است.

وعده رشد 30 مرحله ای شاخص های جهانی را بدهید

وی گفت: “برنامه ای برای ارتقاء این موقعیت داریم.” با چندین دهه تجربه در زمینه خدمات الکترونیکی و تصدیق موانع آنها ، می گویم که در مدت 4 سال ، با همکاری با همه بخشهای دولت ، خدمات عمومی مورد استفاده عمومی را برق می کنیم و یک درب واحد برای مردم ارائه می دهیم. ما قصد داریم ظرف 4 سال 30 قدم جایگاه ایران را در جهان ارتقا دهیم.

افزایش سهم فناوری های اطلاعاتی در اقتصاد کشور و اشتغال زایی

زائپور با اشاره به سهم 5 درصدی بخش فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور گفت: در برخی از کشورها درآمدهای برنامه نویسی بیشتر از درآمدهای نفتی است ، من معتقدم که ما می توانیم سهم 5 درصدی فناوری اطلاعات در اقتصاد را به حداقل 10 درصد برسانیم. در 4 سال “این باعث ایجاد میلیون ها شغل می شود ، در حال حاضر جوانان نخبه ما برای شرکت های خارجی انیمیشن و نرم افزار از راه دور تولید می کنند ، ما می توانیم این ظرفیت را برای آنها در داخل ایجاد کنیم تا از مهاجرت نخبگان علاوه بر ارز جلوگیری شود.

عقب ماندگی در صنعت فضایی

وی با تاکید بر عقب ماندگی میدان فضایی در سال های اخیر گفت: میدان فضایی یک میدان غم انگیز است. همانطور که می دانید ، صنعت فضایی یکی از سه صنعتی است که به دولتها قدرت می بخشد. اما در سال های اخیر ، این صنعت به دلیل سیاست هایی که به دنبال حل مشکلات فرامرزی است ، رو به انقراض است.

زارع پور گفت: ما هنوز خاطرات پرتاب موفقیت آمیز ماهواره های ایرانی با خودروهای پرتاب کننده محلی در دهه 1980 را فراموش نکرده ایم. اما این روند مثبت در سالهای اخیر متوقف شده و حتی برعکس شده است. متأسفانه ، بسیاری از قابلیت های ما آسیب دیده است ، اما اگر همان روند شتاب دهنده دهه 1980 حفظ می شد ، اکنون سیستم های ماهواره ای برای دسترسی به شبکه جهانی وب داشتیم.

عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی ارتباطات ، برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟
تصویر بایگانی

وزیر پیشنهادی ارتباطات اعلام کرد: با استفاده از ظرفیت فعالان و نخبگان فضای مجازی و سیاست های تحولی دولت سیزدهم ، میدان فضایی را به مسیر شتابدهنده خود باز می گردانیم. از این منبر ، من از دانشمندان فضایی می خواهم که لباس رزمی علمی بر تن کنند تا جمهوری اسلامی به یک قدرت جهانی تبدیل شود.

زارع پور در پایان سخنان خود یادآور شد: متولد 1359 در اسلام آباد غرب استان کرمانشاه هستم و تمام رشد خود را در این منطقه محروم صرف کرده ام. اگر من از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرم ، من صدای مناطق محروم کابینه سیزدهم هستم. من مدرس گروه شبکه های کامپیوتری دانشگاه علم و صنعت هستم و دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و دو مقطع دکتری در زمینه کامپیوتر و فناوری هستم.

وی ادامه داد: پانزده سال پیش در زمینه ایجاد ، ایجاد و مدیریت مرکز رسانه های دیجیتال وزارت مدیریت تجربه کسب کردم و در اولین گروهی بودم که به سازماندهی و حضور پررنگ در فضای مجازی پرداختم.

نوشته عیسی زارع پور ، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات برای کسب رای اعتماد به مجلس چه گفت؟ اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.