منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عملکرد صفحه نمایش 120Hz سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

عملکرد صفحه نمایش 120Hz سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عملکرد صفحه نمایش 120Hz سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

فروش سری آیفون 13 اپل از جمعه 24 سپتامبر (2 اکتبر) رسما آغاز شد. هنگام تحویل تلفن های پیش خرید شده به مشتریان درب منزل یا فروشگاه Apple در اکثر بازارهای جهان ، کاربران متوجه شده اند که ویژگی تبلیغاتی به طور مداوم کار نمی کند.

iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max مجهز به صفحه های تبلیغاتی اپل هستند. این بدان معناست که پنل ها از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کنند. این ویژگی از سال 2017 در رایانه های لوحی iPad Pro موجود است. اما اکنون اپل برای اولین بار از آن در iPhone های خود استفاده می کند.

iOS 15 از عملکرد ارتقاء در همه برنامه ها پشتیبانی می کند. بنابراین ، کاربران هنگام پیمایش در برنامه ها و انجام انتقال تمام صفحه ، مانند جابجایی بین برنامه ها یا بازگشت به صفحه اصلی ، از این ویژگی سود خواهند برد. اما وب سایت 9to5Mac گزارش می دهد که بسیاری از انیمیشن ها هنوز با نرخ تازه سازی 60 هرتز نمایش داده می شوند و تجربه خوب استفاده از صفحه های تبلیغاتی را تضعیف می کند.

صفحه نمایش iPhone 13 Pro بیشتر انیمیشن ها را با نرخ تازه سازی 120 هرتز نمایش می دهد. اما بسیاری از انیمیشن ها هنوز از نرخ تازه سازی بالای صفحه به طور کامل استفاده نمی کنند. همه برنامه های بومی اپل از این ویژگی پشتیبانی می کنند و جابجایی بین آنها آسان تر است. در حقیقت ، مشکل فقط در برنامه های شخص ثالث است.

عملکرد صفحه نمایش 120Hz سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

اپل به وب سایت 9to5Mac تأیید کرد که برخی از برنامه ها ، مانند بازی ها ، از رندر سفارشی استفاده می کنند و پشتیبانی آنها از نرخ فریم بالاتر نیاز به توسعه دهندگان دارد که این ویژگی را فعال کنند. در حقیقت ، توسعه دهندگان باید یک کلید info.plist جدید به برنامه خود اضافه کنند تا پشتیبانی ذاتی نرخ تازه سازی 120Hz را به برنامه خود اضافه کنند.

اپل به زودی این اسناد را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و به روز رسانی سیستم عامل را برای رفع اشکال منتشر می کند. این اشکال باعث می شود Core Animation از نرخ تازه سازی بالای 60 هرتز پشتیبانی نکند.

ویژگی صفحه نمایش 120Hz سری iPhone 13 Pro در همه برنامه ها قابل استفاده نیست. اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.