منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهم بازار سامسونگ در Old Panel به پایین ترین سطح خود در تاریخ این شرکت رسیده است!

سهم بازار سامسونگ در Old Panel به پایین ترین سطح خود در تاریخ این شرکت رسیده است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سهم بازار سامسونگ در Old Panel به پایین ترین سطح خود در تاریخ این شرکت رسیده است!

امروزه تعداد انگشت شماری از مصرف کنندگان از شرکت های مختلف به دلیل استفاده از پنل های AMOLED انتقاد می کنند. با این حال ، به نظر می رسد که این مانیتورها به سرعت بینایی انسان را کاهش می دهند. با این حال ، تاکنون هیچ مطالعه پزشکی جدی انجام نشده است. در حالی که مانیتورهای قدیمی به تدریج به یک ویژگی استاندارد در بازار تبدیل می شوند. بنابراین ، می توان فرض کرد که تولید کنندگان این نوع تابلوها یک پیروزی بزرگ را جشن می گیرند.

سهم بازار سامسونگ در پنل های قدیمی به کمترین سطح خود رسید

سامسونگ مدتی پیشرو در تولید پنل های AMOLED در جهان بوده است. اما اخیراً سهم نام تجاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اگرچه سامسونگ قبلاً بیش از 90 درصد بازار نمایشگرهای AMOLED را در اختیار داشت. اما امروزه این شرکت 69.5 درصد از بازار تابلوهای قدیمی را در اختیار دارد. این رقم از نظر کمی معادل 101 میلیون واحد پانل است که نسبت به ماه قبل 20 درصد کاهش یافته است.

هجوم شرکت های چینی از جمله BOE ، Visionox ، TCL ، China Star Optoelectronics و Tianma Microelectronics باعث کاهش سهم سامسونگ شده است. این شرکت ها به خوبی با تولید تابلوهای قدیمی آشنا هستند و محصولات آنها به طور فزاینده ای از مارک های Xiaomi ، Oppo ، Vivo ، Reelmi ، iQOO و سایر مارک ها خریداری می شود. سهم کل تولیدکنندگان چینی صفحه نمایش های قدیمی از 24.2 درصد فراتر رفت. در حالی که این رقم در سه ماهه قبل معادل 15.6 درصد است.

در همین حال ، BOE پیشروترین تولید کننده نمایشگرهای چینی در جهان است. این شرکت در 3 ماه گذشته موفق به تولید 14.28 میلیون واحد پانل قدیمی شد که 36 درصد بیشتر از 3 ماه گذشته است. در رتبه دوم Visionox با 9.8 میلیون واحد پانل فروخته شده قرار دارد.

سهم بازار سامسونگ در Old Panel به پایین ترین سطح خود در تاریخ این شرکت رسیده است!

سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2021 تقریباً 25 درصد از بازار SSD را در بازار SSD در اختیار دارد.

فروش SSD ها در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه اول کاهش یافته است. کاهش تقاضا برای رایانه های شخصی تا حدودی ناشی از کاهش فروش SSD به دلیل فقدان قطعات خاص است. از نظر کمیت ، میزان SSD ها حدود 47 درصد بیشتر از هارد دیسک ها بود. با این حال ، ظرفیت هارد دیسک های فروخته شده 411 درصد بیشتر از SSD ها بود. در این مدت ، سامسونگ همچنان موقعیت خود را به عنوان پیشروترین تامین کننده SSD در جهان حفظ کرد. وسترن دیجیتال و Kioxia در ردیف بعدی قرار گرفتند.

بر اساس آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی TrendFocus ، تعداد کل SSD های فروخته شده در جهان در سه ماهه دوم سال 2021 99.6 میلیون دستگاه بوده است. این رقم در سه ماه نخست امسال 99.438 میلیون واحد است. ظرفیت کل دستگاه های فروخته شده در سه ماهه دوم امسال 68.63 اگزابایت بود که نسبت به سه ماهه قبل 10.7 درصد افزایش نشان می دهد. در مقایسه ، در سه ماهه دوم سال 2021 ، وسترن دیجیتال ، سیگیت و توشیبا در مجموع 67.6 میلیون هارد دیسک با ظرفیت کل 350.7 اگزابایت فروختند. از 99.6 میلیون SSD که در سه ماهه دوم امسال فروخته شد ، 86.86 میلیون مدل مصرفی بود. این رقم حدود 1.7 than بیشتر از سه ماه اول 2021 است. به گفته تحلیلگران IDC ، کل فروش رایانه های شخصی در سه ماهه دوم سال جاری بالغ بر 83.614 میلیون دستگاه بوده است. این رقم کمی کمتر از 83،981 میلیون رایانه جدید در سه ماه اول سال فروخته شده است.

سامسونگ همچنان بزرگترین تامین کننده SSD در جهان است. با این حال ، این تعجب آور نیست ؛ از آنجا که این غول بزرگترین تولید کننده حافظه فلش 3D NAND در جهان است ، SSD ها نیز بر اساس همان حافظه ساخته می شوند. سازنده کره ای 24.3 میلیون SSD در سه ماهه دوم سال 2021 فروخت که 24.4 درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده است. از نظر ظرفیت ، حافظه فروش سامسونگ 23.93 اگزابایت است که معادل 34.9 درصد از کل حافظه فروخته شده است. حجم کل دیسک های فروخته شده توسط نزدیکترین رقیب سامسونگ ، وسترن دیجیتال ، تقریباً دو برابر کم بود.

سهم بازار سامسونگ در Old Panel به پایین ترین سطح خود در تاریخ این شرکت رسیده است! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.