منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود

سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود

با توجه به توییت اخیر ایلان ماسک ، سرویس اینترنتی Starlink اسپیس ایکس به احتمال زیاد در ماه آینده متوقف می شود. در اینجا نحوه پاسخ مدیرعامل SpaceX به س aال یکی از کاربران مبنی بر زمان خارج شدن سرویس از حالت بتا مشخص شده است. با فرض برآورده شدن بازه زمانی اعلام شده توسط شرکت ، می توان دریافت که سرویس Starlink حدود 1 سال در وضعیت آزمایشی قرار دارد.

در اوایل اکتبر 2020 ، SpaceX شروع به ارسال دعوت نامه به کاربران آزمایشی Starlink کرد. بنابراین ، با فرا رسیدن اکتبر 2021 ، سرویس اینترنت Starlink به مدت 1 سال در حالت آزمایشی قرار داشت. SpaceX روند دریافت پیش سفارشات از کاربران علاقه مند به اینترنت Starlink را آغاز کرده است. برای انجام این کار ، مشتریان باید 99 دلار به عنوان سپرده اولیه پرداخت کنند. اگر کاربران مایل به دریافت خدمات یا منتظر راه اندازی آن در منطقه محل سکونت خود نباشند ، این رقم می تواند به طور کامل بازپرداخت شود.

طبق گفته SpaceX ، در حال حاضر حدود 100000 کاربر در بیش از دهها کشور از خدمات Starlink استفاده می کنند و بیش از 1700 ماهواره به هم متصل هستند. با این حال ، افزایش مقیاس کاربران می تواند مشکل ساز باشد. ایلان ماسک پیشتر اعلام کرده بود که تخمین می زند که 500000 کاربر اول احتمالاً قادر به دریافت این سرویس خواهند بود. اما با افزایش تعداد کاربران به چند میلیون نفر ، وضعیت تا حدودی دشوارتر خواهد شد.

در حال حاضر SpaceX دارای مجوز پرتاب 12000 ماهواره به مدار پایین زمین توسط کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) است و به دنبال مجوز برای پرتاب 30 هزار ماهواره دیگر به فضا است.

سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود

سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود. این اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.