منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ و تسلا با هم همکاری می کنند تا نسل بعدی تراشه های اتومبیل خودران را تولید کنند

سامسونگ و تسلا با هم همکاری می کنند تا نسل بعدی تراشه های اتومبیل خودران را تولید کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ و تسلا با هم همکاری می کنند تا نسل بعدی تراشه های اتومبیل خودران را تولید کنند

بر اساس گزارشات اخیر ، سامسونگ الکترونیکس در حال مذاکره با سازنده خودروهای برقی آمریکایی تسلا برای تولید نسل بعدی تراشه های اتومبیل خودران بر اساس فرایند تولید 7 نانومتری خود است.

گزارشی که توسط روزنامه اقتصادی کره منتشر شده نشان می دهد که هم تسلا و هم سامسونگ بارها در مورد طراحی تراشه ها بحث کرده اند و نمونه اولیه تراشه ها را برای سیستم خودروی تسلا Hardware 4 تعویض کرده اند. در صورت توافق تراشه بین سامسونگ و تسلا ، غول کره ای به احتمال زیاد تولید نیمه هادی ها را با استفاده از فرایند 7 نانومتری آغاز می کند. تحقق چنین سناریویی محتمل به نظر می رسد. زیرا سامسونگ در حال حاضر مسئول تولید نسل فعلی کامپیوترهای تسلا به نام سخت افزار 3 است.

سامسونگ در حال حاضر تراشه های 5 نانومتری تولید می کند. اما تسلا از یک فرایند 7 نانومتری برای ساخت تراشه های مورد استفاده در رایانه سخت افزار 4. استفاده می کند.این تصمیم با هدف دستیابی به راندمان تولید بالاتر و عملکرد پایدارتر تراشه هنگام نصب در خودرو گرفته شد.

با این حال ، برنامه تولید Hardware 4 PC هنوز مشخص نشده است. اما انتظار می رود این روند در چند ماه آینده آغاز شود. زیرا ایلان ماسک ؛ در جریان رویداد AI Day ماه گذشته ، مدیرعامل تسلا اعلام کرد که سخت افزار جدیدی برای فناوری کامیون های سایبری در سال آینده در دسترس خواهد بود.

سامسونگ و تسلا با هم همکاری می کنند تا نسل بعدی تراشه های اتومبیل خودران را تولید کنند

سامسونگ در حال حاضر دومین تولید کننده بزرگ تراشه قراردادی در جهان پس از TSMC است. در حالی که سهم سامسونگ از بازار جهانی تراشه 17.3 درصد است. اما شرکت تایوانی TSMC با 52.9 درصد سهم بازار فاصله زیادی با رقیب کره ای خود دارد.

غول فناوری کره ای در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه تولید تراشه داشته است و تمام تلاش خود را برای رقابت شانه به شانه با TSMC انجام داده است. کوالکام تولید تراشه اسنپدراگون 888 خود را به سامسونگ سپرد. علاوه بر این ، سازنده کره ای سفارشات سایر شرکت ها را می پذیرد و علاوه بر مونتاژ تراشه های تلفن های هوشمند ، نیمه هادی های دیگر را نیز تولید می کند.

همکاری سامسونگ و تسلا برای تولید تراشه های اتومبیل خودران نسل بعدی اولین بار در اخبار فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.