منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

فناوری به طور مداوم در اکثر زمینه های محاسبات در حال پیشرفت است. در همه زمینه ها ، از فناوری های نانومتری گرفته تا نوع مواد اولیه مورد استفاده ، همیشه فضای کافی برای نوآوری وجود دارد. بسیاری از شرکت ها می خواهند پیشگامان نوآوری در زمینه های مختلف فناوری شوند. سامسونگ یکی از این شرکت ها است.

صنعت غول پیکر الکترونیک بازار را از جهات مختلف متحول کرده است. سامسونگ یکی از برندهای پیشرو در زمینه تراشه ، دوربین ، تلفن هوشمند و نوآوری های صفحه نمایش در جهان است. غول کره ای یکی از قدرتمندترین تولیدکنندگان چیپس در بازار است و تمام تجربه را برای توسعه روش های تولید خود دارد. ظاهراً سامسونگ به دنبال راه های دیگری برای بهبود عملکرد تراشه های فعلی در جهان است.

امروز ، شرکت کره ای مقاله ای با عنوان “الکترونیک عصبی بر اساس تکثیر و اتصال مغز” منتشر کرد. این مقاله به بررسی روش جدیدی برای کپی نقشه اتصال عصبی مغز و قرار دادن آن در یک شبکه سه بعدی با چگالی بالا در حافظه های حالت جامد می پردازد. این مقاله به عنوان یادداشت تحقیق مشترک مهندسان سامسونگ و دانشگاه هاروارد منتشر شده است.

در این روش ، یک آرایه پیشرفته نانوالکترود توسط دکتر Donhee Ham و دکتر Hongkun Park توسعه داده شد. استفاده شده. این مقاله به بررسی تراشه حافظه با قابلیت تخمین خواص محاسباتی منحصر به فرد مغز می پردازد. به عبارت دیگر ، دستیابی به این طرح مفهومی یک پیشرفت انقلابی خواهد بود.

سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

سامسونگ به دنبال مهندسی معکوس از فناوری مغز و استفاده از آن در تراشه های مدرن است

هدف اصلی این مقاله مهندسی معکوس مغز از طریق یک روش نورومورفیک است. این مطالعه به روشهای استخراج و کپی نقشه سیم کشی عصبی مغز انسان می پردازد. سپس نقشه کپی شده در شبکه ای از خاطرات غیر فرار چسبانده می شود. این خاطرات غیر فرار که به طور خاص طراحی شده اند ، نقشه های ارتباطی عصبی را ترسیم کرده و توصیف می کنند. این حافظه ها فقط به سیگنال های ثبت شده در سلول نیاز خواهند داشت.

متأسفانه این فناوری هنوز در مراحل اولیه خود است. بنابراین ، تحقیقات قبلی ، حداقل در زمان کنونی ، جنبه عملی ندارد. به نظر می رسد هنوز چند سال تا عرضه تجاری این تراشه ها باقی مانده است. با این حال ، سامسونگ به بررسی این طرح های مفهومی برای استفاده از آنها در ایده های فعلی ادامه می دهد. به عنوان مثال ، این شرکت مهندسی نورومورفیک را مطالعه می کند و از برخی منابع خود برای توسعه نسل بعدی نیمه هادی های هوش مصنوعی استفاده می کند.

پیش بینی وضعیت صنعت در 10 ، 20 یا 30 سال آینده واقعاً غیرممکن است. با این حال ، ما هنوز کیلومترها از عصر فناوری مدرن فاصله داریم. بنابراین ، تراشه های نورومورفیک به احتمال زیاد در چند سال آینده استاندارد خواهند شد.

سامسونگ در حال نوشتن تراشه های پیشرفته ای است که قادر به شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است. این اولین بار در فناوری تلفن همراه و اخبار ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.