منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت

تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت

به گفته منابع اطلاعاتی آنلاین ، تعداد کاربران اینترنت در چین در حال حاضر بیش از 1 میلیارد نفر است. شرکت های فناوری مانند گروه هلدینگ علی بابا به تدریج با ارائه خدمات مختلف از خرید آنلاین تا پرداخت قبوض ، افراد بیشتری را در پرجمعیت ترین کشور جهان جذب می کنند و این پدیده به افزایش تعداد کاربران اینترنت در چین کمک کرده است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاعات اینترنتی چین (CNNIC) ، تعداد کاربران اینترنت در این کشور در ماه ژوئن سال جاری حدود 1.01 میلیارد نفر بوده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش نشان می دهد. همچنین لازم به ذکر است که تعداد مخاطبان اینترنتی در این کشور آسیایی برای اولین بار از مرز یک میلیارد نفر گذشت. در عین حال ، میزان نفوذ اینترنت در چین به 71.6 افزایش یافته است.

در طول مدت ذکر شده در گزارش ، عرضه کالا یا خدمات 15 درصد افزایش یافته و جمعیت مشتریان آنها به 468 میلیون نفر رسیده است. خدمات تاکسی در سال گذشته با 396 میلیون کاربر 17 درصد رشد کرده است. پلتفرم های پخش ویدئو مانند نسخه چینی TickTock با نام Douyin نیز با افزایش 6 درصدی به 943 میلیون کاربر رسید.

تعداد بینندگان خدمات پخش آنلاین نیز با 13 درصد افزایش به 637 میلیون نفر رسیده است. تعداد خریداران آنلاین نیز در این مدت به 812 میلیون نفر رسید. رقمی که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش نشان می دهد. در بخش سیستم های پرداخت ، که تحت سلطه خدمات علی بابا و Tencent WeChat Alibay است ، تعداد کاربران 8 درصد افزایش یافت و به 872 میلیون نفر رسید.

تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت

تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت

افزایش تعداد کاربران اینترنت در چین در سال گذشته تا حد زیادی به این دلیل است که بسیاری از مردم مجبور شده اند زمان بیشتری را در داخل خانه در زمان شیوع ویروس کرونا بگذرانند. مردم در دوران قرنطینه به استفاده از بسترهای خدمات تجارت الکترونیک عادت کرده اند. این پدیده پرداخت از طریق خدمات اینترنتی و سایر خدمات آنلاین را بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره بسیاری از چینی ها کرده است. در نتیجه ، غول های فناوری بیشتر تلاش می کنند تا مخاطب بیشتری جذب کنند و تأثیر آنها بر زندگی مردم به سرعت در حال افزایش است.

بنابراین در چند ماه گذشته ، مقامات چینی اقدامی برای تشدید مقررات مربوط به فناوری و برخی صنایع مرتبط انجام داده اند. به عنوان مثال ، قانون حفاظت از داده ها در سپتامبر سال جاری در چین اجرایی می شود. این قانون به نظارت بهتر بر روند پردازش اطلاعات کمک می کند.

تقریباً 2 سال از صدور مجوز تجارت 5G در چین می گذرد. پس از بهبود مستمر طراحی و ساختار اصلی فناوری 5G و کاهش مداوم قیمت گوشی های 5G ، موجی از مهاجرت به فناوری 5G در چین آغاز شده است. آخرین اطلاعات تجاری آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین نشان داد که تعداد کل تلفن های همراه فروخته شده در بازار چین از ژانویه تا جولای سال جاری به 203 میلیون دستگاه رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.6 درصد افزایش نشان می دهد.

تعداد کاربران اینترنت در چین از مرز یک میلیارد نفر گذشت و برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.