منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تشخیص کروناویروس با بررسی صدای سرفه امکان پذیر شد!

تشخیص کروناویروس با بررسی صدای سرفه امکان پذیر شد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تشخیص کروناویروس با بررسی صدای سرفه امکان پذیر شد!

شنیدن سرفه یکی از ترسناک ترین اتفاقات برای انسان ها در دو سال گذشته بوده است. قبل از شیوع ویروس کرونا ، سرفه در رستوران سرانجام با اعتراض دیگران مواجه شد. اما امروز ، اگر کسی در رستوران سرفه کند ؛ در این حالت ، بسیاری از افراد بلافاصله رستوران را ترک می کنند.

با توجه به اینکه سرفه یکی از علائم احتمالی بیماری کووید 19 است ؛ به همین دلیل است که امروزه مردم نسبت به سرفه اطرافیان بی تفاوت نیستند. با این حال ، طبق تحقیقات پزشکی اخیر ، صدای سرفه می تواند جزئیاتی فراتر از تصور ما را ارائه دهد یا به سادگی سلامت یا بیماری فرد را تعیین کند.

وال استریت ژورنال به تازگی یادداشتی درباره فعالیت موسسات مختلف منتشر کرده است. این موسسات به طور فعال در حال تلاش برای شناسایی بیماری های مختلف از طریق صدای سرفه افراد بیمار هستند. صدای سرفه افراد را می توان به راحتی با تلفن هوشمند در خانه ضبط کرد.

در واقع ، Hyfe Inc واقع در دلاور دو برنامه مختلف را منتشر کرده است. یکی از این برنامه ها در دسترس مصرف کنندگان است و آنها می توانند صدای خود را ضبط کرده و از آن برای تحقیقات استفاده کنند (برنامه دیگر فقط برای محققان است).

هر بیماری تنفسی الگوی سرفه منحصر به فرد خود را دارد.

بسیاری از بیماری ها الگوی سرفه منحصر به فردی دارند که ممکن است برای گوش انسان قابل تشخیص نباشد. اما این صداها را می توان با استفاده از هوش مصنوعی دریافت کرد و به احتمال زیاد قابل تشخیص خواهد بود. این امر در مورد اکثر بیماریهای تنفسی مانند سل ، ذات الریه ، آسم ، کووید 19 ، برونشیت و موارد مشابه صادق است.

تشخیص کروناویروس با بررسی صدای سرفه امکان پذیر شد!

پیتر اسمال ؛ یک متخصص پزشکی از Hyfe Inc می گوید: سرفه پنومونی را می توان با خاراندن قسمت هایی از ریه ها تشخیص داد. از سوی دیگر ، سرفه آسم با خس خس تشخیص داده می شود. محققان هنوز در تلاشند تا الگوی قابل توجهی را در سرفه بیماران کوئید 19 شناسایی کنند.

با این حال ، توسعه فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص دقیق و مداوم بیماری های تنفسی از طریق سرفه نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. اطلاعات مربوط به سرفه هزاران بیمار آمریکایی و استرالیایی به همراه پرونده پزشکی آنها در پایگاه داده دانشگاه کوئینزلند گردآوری شده است. ن.

سزار لیم ؛ یک متخصص ریه در کلینیک مایو خاطرنشان می کند که به یاد آوردن و به یاد آوردن سرفه برای بیماران بسیار مشکل تر است (به خصوص در شب). پروژه ترکیب فناوری شخصی و مراقبت های بهداشتی در حال حاضر به عنوان یک رویکرد جدید در سراسر جهان دیده می شود. محققان پزشکی و هوش مصنوعی با هم همکاری می کنند تا در نهایت روش های جدید و پیشرفته تشخیصی را توسعه دهند.

این فناوری می تواند هزاران نفر را در کشورهای جهان سوم نجات دهد

علاوه بر این ، تشخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از طریق الگوهای سرفه امکان پذیر خواهد بود. محققان ادعا می کنند که این پیشرفت ها در فناوری هوش مصنوعی تأثیر فوق العاده ای در کشورهایی با موقعیت اقتصادی و اجتماعی پایین مانند آفریقای جنوبی خواهد داشت. در آفریقای جنوبی ، نیمی از بیماران مبتلا به سل جان خود را از دست می دهند. آزمایشاتی برای تشخیص بیماری شما هرگز انجام نمی شود. حتی اگر سرفه سل دارای الگوی صوتی متفاوتی باشد. اگر برنامه های تلفن هوشمند نمونه سرفه را دریافت کنند و بیماران اولیه سل در آزمایش شرکت کنند (با هزینه بسیار کمتر برای بیمار) ، میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری بسیار کاهش می یابد.

تشخیص کرونا با بررسی صدای سرفه امکان پذیر شد! اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.