منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد

تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد

سامسونگ همچنان می خواهد مخاطبان خود را غافلگیر کند. غول کره ای به تازگی اعلام کرده است که تراشه های موبایل نسل بعدی این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهد شد. طبق گفته وب سایت Wired ، سامسونگ از ویژگی هوش مصنوعی ارائه شده توسط Synopsys با نام DSO.ai برای طراحی نسل بعدی پردازنده Exynos خود استفاده خواهد کرد. تراشه های Exynos در تلفن های هوشمند و تبلت های سامسونگ استفاده می شود (عمدتا در اروپا و کره موجود است).

Synopsys یکی از بزرگترین تامین کنندگان نرم افزار طراحی تراشه (EDA) در جهان است. DSO.ai اولین نرم افزار تجاری هوش مصنوعی است که پردازنده ها را طراحی می کند. البته لازم به ذکر است که سامسونگ همه چیز را به هوش مصنوعی نمی سپارد. در حقیقت ، سامسونگ از آموزش تقویتی برای جستجوی فضای طراحی خودکار برای یافتن بهترین ایده استفاده می کند.

چگونه می توان برای تلفن های همراه چیپس درست کرد؟

تراشه ابتدا باید بخش طراحی منطقی خود را تکمیل کند. این بخش توسط مهندسان انسانی تکمیل شده است. سپس سازنده فرآیند طراحی و قالب بندی مسیر را برای تعیین موقعیت هر ترانزیستور و نحوه اتصال آنها آغاز می کند. با این حال ، به طور کلی ، تراشه های مدرن شامل میلیاردها یا حتی ده ها میلیارد ترانزیستور هستند. به همین دلیل ، معمولاً بین 20 تا 30 هفته طول می کشد تا مراحل طراحی و آزمایش ماتریس تکمیل شود. در میان امکانات بیشمار ، الگوی نهایی طراحی باید بین سه م ofلفه عملکرد ، مصرف انرژی و سطح (معیارهای PPA) تعادل مناسبی برقرار کند. طرح نهایی تراشه احتمالاً از بین 10 گزینه احتمالی 10⁹⁰⁰⁰⁰ انتخاب می شود.

تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد

مهندسان درک غریزی از مدل طراحی مورد استفاده برای تولید تراشه های مختلف دارند. اما اجرای این طرح در قالب کد رایانه کار دشواری است. مکانیسم این فرایند شبیه به تمرین تقویتی خواهد بود. آموزش تقویت کننده با آموزش پاداش یا تنبیه ، فرآیند آموزش الگوریتم ها را تکمیل می کند. در این راستا مهندسان به ابزارهایی مانند DSO.ai نیاز دارند. این روش مشابه روش AlphaZero است. AlphaZero نحوه اجرای تکنیک Go و Chess را با بازی با هوش مصنوعی می آموزد. DSO.ai نحوه تصمیم گیری بهینه از طریق جریانهای داده بزرگ ایجاد شده توسط کامپیوتر را آموزش می دهد. به این ترتیب ، ایده های طراحی قابل اطمینان تری در مدت زمان کوتاه تری در طول فرایند یادگیری مشخص می شود. DSO.ai سرعت طراحی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد

سینوپسیس ادعا می کند که در برخی موارد این ابزار فرکانس تراشه ها را 18 درصد افزایش داده ، مصرف برق را 21 درصد کاهش داده و زمان مهندسی را از 6 ماه به 1 ماه کوتاه کرده است. علاوه بر این ، هوش مصنوعی به آموزش خود برای بهبود قابلیت های خود ادامه خواهد داد. بنابراین این ابزار به مرور زمان هوشمندتر کار خواهد کرد. این پدیده بدین معناست که در آینده تراشه ها با سرعت بیشتری طراحی می شوند.

علاوه بر Synopsys ، برخی از شرکت های دیگر در حال توسعه ابزارهای خود برای طراحی تراشه های هوشمند هستند. در میان آنها ، گوگل و انویدیا معروف ترین شرکت ها هستند. علاوه بر این ، یکی دیگر از تولید کنندگان EDA ، Cadence ، اخیراً ابزار طراحی مبتنی بر AI خود را معرفی کرده است.

تراشه های اگزینوس آینده سامسونگ با استفاده از هوش مصنوعی طراحی خواهند شد.این تراشه ابتدا در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.