منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایگانی روز: آیا گوشی های شیائومی در ایران غیرفعال شده اند؟

بایگانی روز: آیا گوشی های شیائومی در ایران غیرفعال شده اند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بایگانی روز: آیا گوشی های شیائومی در ایران غیرفعال شده اند؟

اخیراً اخباری در چندین وب سایت مشهور خارجی منتشر شده است که بر اساس آن شیائومی ایران را در لیست تحریم های خود قرار داده و از این پس گوشی های این شرکت در ایران غیرفعال می شود!

XDA-Developer ، یکی از معتبرترین منابع خبری و تحلیلی در حوزه فناوری ، در گزارشی اعلام کرده است که به دلیل تحریم های آمریکا ، شیائومی دیگر نمی تواند کالا را به کشورهایی مانند ایران ، سوریه ، کوبا ، سودان عرضه کند. به و کره شمالی شیائومی در این کشورها غیرفعال می شود.

چند روز پیش ، یکی از کاربران در کوبا ادعا کرد که گوشی جدید شیائومی که خریده بود خراب شده است.

اصل ماجرا چیست؟

نکته نهایی این است که طبق قوانین صادرات شیائومی در اروپا ، این شرکت نمی تواند کالاها را به کشورهایی که تحت قوانین ایالات متحده تحریم شده اند صادر کند ، اما این قوانین در مورد کالاهای مبدا اروپا صادق است و این قواعد در مورد سایر کشورهای مبدا اعمال نمی شود ، مانند مانند هند و چین به این ترتیب ، تلفن های شیائومی خریداری شده از منابع اروپایی را می توان در مناطقی مانند کوبا ، سوریه و ایران غیرفعال کرد.

اولین واکنش به این خبر از سوی انجمن واردکنندگان گوشی و تبلت صورت گرفت ، جایی که دبیر این انجمن ، محمدرضا علیان ، در پیامی اعلام کرد که این خبر به صورت رسمی توسط شیائومی تایید نشده است و از آنجا که این شرکت به ایرانیان اهمیت می دهد بازار. ، احتمال غیرفعال شدن گوشی های شیائومی در ایران بسیار کم است. با این حال ، او اعلام کرد که این اخبار را با پیوندهای خود در شیائومی پیگیری می کند.

گوشی شیائومی را غیرفعال کنید

چرا گوشی های شیائومی در ایران غیرفعال نیستند؟

البته نمی توان با قاطعیت گفت که تحریم های آمریکا بر شیائومی تأثیر نخواهد گذاشت ، شاید روزی صادرات محصولات شیائومی به ایران ممنوع شود. اما در حال حاضر ، دلایل زیادی وجود دارد که نباید نگران غیرفعال کردن گوشی های شیائومی در ایران باشیم:

قوانین ممنوعیت صادرات در اروپا اعمال می شود

همانطور که گفتیم ، اخبار منتشر شده مبنی بر ممنوعیت خدمات در کشورهای تحریم شده بر اساس صادرات پایانه های شیائومی توسط شرکت های اروپایی یا با منشا اروپایی است و چنین قانونی در سایر مناطق وجود ندارد.

شیائومی این خبر را تایید نکرده است

چند روزی از انتشار خبر ممنوعیت محصول در مناطق تحریم شده می گذرد ، اما شیائومی این خبر را تأیید نکرد ، در صورت وضع چنین قانونی ، شیائومی قطعاً این خبر مهم را رسما تأیید می کند. البته این خبر تکذیب نشده است!

شیائومی در بازار ایران حساب باز کرده است

شیائومی به بازار ایران اهمیت می دهد ، این شرکت اخیراً فروش خود را افزایش داده و حتی اخیراً جایگزین اپل در نمودار فروش برای سه ماهه اول سال 2021 شده است. این شرکت قطعاً نمی خواهد فروش خوب خود را در بازار ایران از دست بدهد. شیائومی حتی اخیراً یک به روزرسانی را منتشر کرده است که مشکل عدم تماس با شماره های اضطراری مانند پلیس 110 را در برخی از مدل های این شرکت حل می کند. این نشان دهنده اهمیت شیائومی برای بازار ایران است و مطمئناً این شرکت چینی به دنبال از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان با غیرفعال کردن تلفن های خود در ایران نیست. با وجود همه اینها ، شیائومی به طور رسمی در بازار ایران حضور ندارد.

چه فکری در این باره دارید؟ آیا گوشی شیائومی شما غیرفعال است؟

بایگانی روز: آیا گوشی های شیائومی در ایران غیرفعال شده اند؟ اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.