منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک: سرعت انتقال داده در شبکه Starlink تقریبا برابر سرعت نور است!

ایلان ماسک: سرعت انتقال داده در شبکه Starlink تقریبا برابر سرعت نور است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک: سرعت انتقال داده در شبکه Starlink تقریبا برابر سرعت نور است!

با وجود محدودیت های زیرساخت های سنتی زمینی ، شبکه Starlink این پتانسیل را دارد که اینترنت پرسرعت با سرعت بالا را برای نقاط دور افتاده جهان فراهم کند. Starlink اکنون با هدف ارائه خدمات بین المللی به صورت آزمایشی در دسترس برخی از مشتریان اولیه قرار دارد و روند توسعه هنوز ادامه دارد.

سرعت اینترنت تنها نقطه ضعف سرویس حالت بتا است. اما به نظر می رسد این مشکل در آینده نزدیک برطرف می شود. ماسک ایلان ؛ مدیرعامل اسپیس ایکس در پاسخ به سوالی اظهار داشت که سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک توانایی انتقال داده ها با سرعتی مشابه نور را دارد. اسپیس ایکس قصد دارد ماهواره های مجهز به لیزر را به مدار زمین پرتاب کند. این پدیده نقش تعیین کننده ای در از بین بردن وابستگی به ایستگاه های زمینی خواهد داشت. Starlink در حال حاضر بر اساس آنتن ها ، ماهواره ها و ایستگاه های زمینی فعالیت می کند.

به نظر می رسد که SpaceX قصد دارد وابستگی به این ایستگاه های زمینی را از بین ببرد. زیرا زمان مورد نیاز برای ارتباط با ماهواره ها از انتقال سریع اطلاعات جلوگیری می کند. ایلان ماسک مدعی است که استفاده از لیزرها به طور کلی سرعت انتقال داده ها را تا 40 درصد نسبت به فناوری فیبر نوری افزایش می دهد. بنابراین ، دسترسی به اینترنت با سرعت بسیار بالای داده احتمالاً بدون نیاز به تجهیزات زمینی امکان پذیر خواهد بود.

“هیچ مشکلی در پردازش وجود نخواهد داشت. ارتباطات لیزری به کاهش محدودیت های ایستگاه های زمینی کمک می کند. بنابراین ، داده ها در فضا را می توان از سیدنی استرالیا به لندن منتقل کرد. این فرایند حدود 40 درصد سریعتر از سرعت انتقال نور از طریق فیبر است. و کوتاه ترین مسیر. “همچنین نیازی به ایستگاه های زمینی نخواهد بود و قطب شمال دسترسی فوق العاده ای به پهنای باند خواهد داشت.” – ایلان ماسک ؛ 2 سپتامبر 2021

بر اساس بیانیه ایلان ماسک و محاسبه سرعت بر اساس سرعت فعلی فناوری فیبر نوری ، شبکه Starlink قادر است بسته های داده را با سرعت 180832 مایل بر ساعت انتقال دهد که تقریباً 97 سرعت انتقال نور در خلا است.

ایلان ماسک با اطمینان اظهار داشت که Starlink به زودی روابط خود را با عنصر ایستگاه زمینی در سراسر منطقه قطبی قطع کرده و پهنای باند کافی را ارائه می دهد. با توجه به پیشرفت سریع SpaceX ، چنین دستاوردی دور از ذهن به نظر نمی رسد. اسپیس ایکس قصد دارد با استفاده از ماهواره های نسل دوم خود برای افزایش پوشش در قطب شمال ، ظرفیت انتقال داده خود را با کاهش تاخیر به 50 میلی ثانیه سه برابر کند.

SpaceX همچنین پرتاب بیش از 1200 ماهواره Starlink را در ماه های آینده تسریع می کند. اما کمبود اکسیدان موشک و مشکلات در ساخت ماهواره احتمالاً روند را کمی کند می کند.

ایلان ماسک: سرعت انتقال داده در شبکه Starlink تقریبا برابر سرعت نور است!

توسط ایلان ماسک: سرعت انتقال داده در شبکه Starlink تقریبا برابر سرعت نور است! اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.