منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید روی دوربین آیفون هشدار داد

اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید روی دوربین آیفون هشدار داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید روی دوربین آیفون هشدار داد

دیروز ، اپل سند پشتیبانی جدیدی را منتشر کرد که به کاربران آیفون هشدار می داد که تلفن های آنها در اثر لرزش در فرکانس های خاص مانند ارتعاشات موتورهای قدرتمند موتورسیکلت آسیب می بینند.

اپل به کاربران هشدار می دهد که آیفون خود را روی دسته موتورسیکلت خود قرار ندهند

“عملکرد OIS و قابلیت دوربین مداربسته آیفون باید بسیار بادوام باشد. با این حال ، iPhone ها ، مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی مجهز به سیستم هایی مانند OIS ، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ارتعاشات شدید در محدوده خاصی آسیب می بینند. این ارتعاشات عملکرد سیستم را تضعیف می کند. و در نهایت کیفیت تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط iPhone را کاهش می دهد. “بنابراین ، کاربران باید از قرار دادن iPhone خود در معرض نوسانات دامنه زیاد خودداری کنند.”

با توجه به این خطر ، اپل به کاربران توصیه می کند آیفون خود را مستقیماً به بدنه یا پشت فرمان موتورسیکلت متصل نکنند. زیرا ارتعاشات ناشی از موتور مستقیماً به گوشی منتقل می شود. حتی اپل به مشتریانی که تلفن خود را در خودروهای کم مصرف مانند اسکوتر برقی نصب می کنند ؛ توصیه می کند از مانت های ضد لرزش استفاده کنید تا خطر آسیب را به حداقل برسانید.

این شرکت هنوز دلیل انتشار این مقاله را اعلام نکرده است. اما در گزارشات خود ، کاربران بارها از آسیب دیدگی دست خود در سناریوهایی مانند دوچرخه سواری کوهستان شکایت کرده اند.

اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید روی دوربین آیفون هشدار داد

اپل پیشتر هشدار داده بود که سیستم های OIS و دوربین مدار بسته می توانند تحت تأثیر تداخل مغناطیسی قرار بگیرند. استفاده از برخی لوازم جانبی خاص برای iPhone باعث کاهش عملکرد دوربین می شود. با این حال ، مشکلات آهنربایی موقتی است و با غفلت از لوازم جانبی به راحتی قابل حل است. این ارتعاشات می توانند به راحتی باعث آسیب دائمی به سیستم دوربین شوند.

کدام مدل آیفون تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته است؟

همه مدل های iPhone ، iPhone 6 Plus ، iPhone 6s Plus و iPhone 7 به بعد مجهز به دوربین مدار بسته یا لرزشگیر فوکوس خودکار هستند و به طور بالقوه مستعد مشکلات هستند. بنابراین ، کاربران این گوشی ها هنگام استفاده از موتور سیکلت باید مراقب باشند.

“سنسورهای موقعیت لنز نسبت به میدان های مغناطیسی حساس هستند. اگر کاربران آهن ربا را در کنار این سنسورها قرار دهند ؛ در این حالت ، میدان مغناطیسی عملکرد سنسورها را مختل می کند یا آنها را موقتاً غیرفعال می کند. این امر دقت سنسورها را کاهش داده و محدوده را محدود می کند. در این حالت ، دوربین به ثبت تصاویر با استفاده از دیگر ابزارهای تثبیت کننده ادامه می دهد ؛ اما قابلیت های OIS و فوکوس خودکار دوربین مدار بسته در دسترس نخواهد بود.

برخی از تولید کنندگان مختلف لوازم جانبی خاصی با آهنرباهای قوی یا صفحات فلزی مغناطیسی ارائه کرده اند. این آهنرباها در نزدیکی دوربین های عقب آیفون قرار دارند. این آهنرباها و صفحات را می توان در ساختار پوشش یکپارچه کرد یا به کیسه ها و پایه های جداگانه متصل کرد (به عنوان مثال ، پایه پشتیبانی خودرو). بنابراین ، برای دستیابی به بهترین کیفیت دوربین ، توصیه می شود از استفاده از لوازم جانبی مجهز به آهن ربا یا صفحات فلزی مغناطیسی در نزدیکی ماژول دوربین عقب آیفون اجتناب کنید.

اپل درباره تاثیرات مخرب ارتعاشات شدید دوربین بر روی گوشی های آیفون می نویسد که اولین بار در اخبار و فناوری موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.