منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل: عملکرد موج دار صفحه LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

اپل: عملکرد موج دار صفحه LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل: عملکرد موج دار صفحه LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

فروش تبلت جدید آیپد مینی 6 اپل از جمعه گذشته آغاز شد و دیری نگذشت که مشکل عملکرد صفحه نمایش موج دار (یا مرور ناپایدار) انتقادات زیادی را در اینترنت برانگیخت. در این حالت ، با نگه داشتن عمودی تبلت ، محتوای سمت راست صفحه سریعتر از سمت چپ به روز می شود و در نتیجه تجربه مرور ناهمگن برای کاربران ایجاد می شود. اکنون هر گونه امید برای حل این مشکل از بین رفته است. زیرا اپل این وضعیت را مشکلی نمی داند.

آیپد مینی جدید با پیشرفت های عمده ای نسبت به مدل نسل قبلی عرضه شده است. با استفاده از الگوی طراحی جدید ، این تبلت از صفحه نمایش بزرگتر ، اتصال 5G و تراشه قدرتمند A15 Bionic که در مدلهای جدید آیفون یافت می شود ، بهره می برد.

اپل در گفتگو با Ars Technica ، مشکل ناوبری موج دار روی صفحه نمایش iPad mini 6 را یک رفتار معمول پنل های LCD عنوان کرد. این شرکت آمریکایی استدلال می کند که محتوای پانل های LCD خط به خط به روز می شود و بنابراین بین روند به روز رسانی خطوط بالا و پایین صفحه تاخیر کمی وجود دارد که می تواند منجر به مشکلات پیمایش ناهمگن شود.

کارشناسان وب سایت Ars Technica معتقدند که این رفتار طبیعی نیست.

استفاده اپل از این سایه در واقع نشان می دهد که غول کوپرتینویی هیچ برنامه ای برای حل این مشکل ندارد و بعید به نظر می رسد که یک به روزرسانی نرم افزاری برای اصلاح وضعیت فعلی منتشر شود. اگرچه ادعاهای اپل از نظر فنی درست است ؛ اما این تأثیر به طور معمول در سایر دستگاه های مجهز به صفحه LCD قابل مشاهده نیست.

اپل: عملکرد موج دار صفحه LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

این مشکل آنقدر ظریف است که بسیاری از کاربران متوجه آن نمی شوند. اما این مشکل برای سایر کاربران غیرقابل قبول است. نویسنده وب سایت Phonearena مشکلی مشابه را تجربه کرده است و آن را با استفاده از صفحه نمایش با نرخ تازه سازی 30 هرتز مقایسه کرده است. برای اطلاع ، باید بدانید که آیپد مینی 6 مجهز به صفحه نمایش 60 هرتز است.

سایر تبلت های اپل با صفحه نمایش LCD و نرخ تازه سازی 60 هرتز ، از جمله آیپد نسل 9 ، به نظر نمی رسد چنین مشکلی داشته باشند. بنابراین ، پذیرفتن توضیحات ارائه شده توسط اپل تا حدودی دشوار خواهد بود.

افرادی که قبلاً iPad mini 6 خریده اند و با این مشکل آزاردهنده دست و پنجه نرم می کنند. آنها می توانند دستگاه شما را در بازه زمانی استاندارد بازگردانند. در غیر این صورت ، آنها باید با مشکل فوق برخورد کنند. ظاهراً مشکل بالا هنگام پیمایش در یک سند نوشتاری آشکارتر می شود و با قرار دادن رایانه لوحی در جهت افقی حل می شود.

حال باید منتظر ماند و دید آیا این مشکل مانع از تبدیل آیپد مینی 6 به یکی از بهترین تبلت های 2021 می شود یا خیر.

نوشته اپل: عملکرد موج دار صفحه LCD آیپد مینی 6 یک پدیده طبیعی است! اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.