منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل در حال کار روی راهی برای افزایش عمر باتری آیفون است

اپل در حال کار روی راهی برای افزایش عمر باتری آیفون است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل در حال کار روی راهی برای افزایش عمر باتری آیفون است

اپل به تازگی ثبت اختراع جدیدی را در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) برای افزایش عمر باتری آیفون ثبت کرده است. حال این س isال مطرح می شود که آیا اخیراً از اپل بخاطر بهبود هندسه گوشی هایش تقدیر شده است؟ طبق ثبت اختراع اخیر AppleInsider ، سرویس تشخیص توجه ، لوازم جانبی مختلف متصل را ردیابی می کند تا علائم توجه کاربر را تشخیص دهد.

“مشتریان مختلف احتمالاً برای تعیین اینکه آیا توجه می کنند یا نه (توجه کاربر دیگر تشخیص داده نمی شود) باید ثبت نام کنند. آنها همچنین به احتمال زیاد برای خدمات رویداد مورد بررسی قرار می گیرند.”

پتنت اخیر اپل برای ویژگی جدیدی که به افزایش عمر باتری مدل های آیفون آینده کمک می کند

در صورت فعالیت کاربر در داخل دستگاه ، اقدامات مختلفی را می توان برای صرفه جویی در مصرف باتری انجام داد ، از جمله خاموش کردن اسبابک. طبق سند ثبت اختراع ، “دستگاه های تلفن همراه معمولاً طوری طراحی می شوند که به جای استفاده از منبع تغذیه ثابت ، مانند پریز دیواری ، از منبع تغذیه تلفن همراه ، مانند باتری استفاده کنند.

منابع تغذیه ثابت اساساً دارای انرژی نامحدود هستند. اگرچه انرژی منابع تلفن همراه به طور کلی محدود است ، اما این دستگاه ها پس از مدتی استفاده نیاز به شارژ مجدد دارند. از آنجا که انرژی یک منبع کمیاب است. بنابراین ، تلاش برای حفظ آن مطلوب تلقی می شود. “

اپل در حال کار روی راهی برای افزایش عمر باتری آیفون است

تصویری از پتنت اخیر اپل که سنسورهای مختلف مورد استفاده در فناوری جدید را نشان می دهد

حتی اگر دستگاهی روشن باشد ؛ مدیریت موثر انرژی همچنان مهم خواهد بود. در غیر این صورت ، دستگاه احتمالاً با مشکل افزایش بیش از حد دما روبرو می شود و خنک کننده آن نیاز به استفاده از سیستم های خنک کننده دارد.

اگرچه فناوری ذکر شده در ثبت اختراع برای استفاده در مدل های آیفون امسال در دسترس نخواهد بود. اما گزارش ها می گویند اپل ظرفیت باتری های مورد استفاده در سری آیفون 13 را افزایش می دهد. صرفه جویی در باتری برای iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max مهمتر از همیشه است. زیرا این گجت ها مجهز به نمایشگرهای تبلیغاتی 120 هرتز خواهند بود.

از چندین ابزار مختلف می توان برای تشخیص تعامل کاربر با مانیتور استفاده کرد

تازه کردن محتویات صفحه نمایش 120 بار در ثانیه می تواند مصرف باتری را افزایش دهد. استفاده از صفحه نمایش 120 هرتز به همراه اتصال به شبکه 5G باتری را به سرعت خالی می کند. با این حال ، فناوری LTPO از نرخ تازه سازی تطبیقی ​​پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد هنگام نمایش تصاویر ثابت ، نرخ تازه سازی صفحه را کاهش دهید. اما یک صفحه نمایش 120 هرتز احتمالاً انرژی زیادی مصرف می کند.

ظرفیت باتری آیفون 13 مینی ، آیفون 13 ، آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس به ترتیب 2406 ، 3095 ، 3095 و 4352 میلی آمپر ساعت است.

از روش های مختلفی می توان برای تشخیص تعامل کاربر با محتوایی که روی صفحه پخش می شود ، استفاده کرد. سکوت طولانی مدت بدون هیچ گونه سر و صدای کاربر ممکن است به این معنی باشد که او نمی تواند دستگاه را ببیند. این پدیده روشنایی صفحه را تیره یا خاموش می کند. با این حال ، می توان از ابزارهای دیگری به جز میکروفون برای تشخیص توجه کاربر به محتویات صفحه استفاده کرد. این ابزارها شامل انواع حسگرها از جمله آشکارساز چشم و صفحه لمسی است.

اپل در توضیح مختصری درباره این اختراع گفت: “تصور می شود که احتمالاً دستگاه مجهز به سرویس تشخیص باشد”. این سرویس بر عملکرد دستگاههای جانبی مختلف نظارت می کند تا علائم توجه کاربر به دستگاه را تشخیص دهد. کاربران مختلف می توانند برای رویدادهای جلب توجه یا نامحسوس ثبت نام کنند یا در نظرسنجی رویدادها شرکت کنند. اگر مصرف کننده به دستگاه توجه نکند ، احتمالاً اقدامات مختلفی برای کاهش مصرف انرژی انجام می شود. “

حق ثبت اختراع فوق با شماره 11106265 در 31 مارس 2020 (12 آوریل 1999) به ثبت رسید.

اپل در مورد راهی برای افزایش عمر باتری آیفون می نویسد ، اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.