منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

هفته گذشته ، اپل گوشی های جدید سری 13 آیفون را معرفی کرد. پیشرفت هایی مانند استفاده از صفحه نمایش 120 هرتز ، ارتقاء ظرفیت حافظه داخلی به 128 گیگابایت در مدل اصلی ، استفاده از پردازنده قدرتمند A15 Bionic از افزایش باتری اپل طراحی مجدد سیستم زندگی و دوربین طرفداران آیفون را خوشحال کرد. اما تغییرات ایجاد شده بر روی آیفون های جدید به طور عینی محدود است و بسیاری از کاربران سری آیفون 12 انگیزه ای برای ورود به فروشگاه ها و به روزرسانی گوشی های خود ندارند.

نگرانی های زیست محیطی باعث شده تا اپل بسته بندی آیفون 13 خود را تغییر دهد

قبل از شروع فروش گوشی های هوشمند جدید اپل ، اطلاعات جالبی در مورد جعبه مخصوص آنها در اینترنت منتشر شد. این شرکت آمریکایی به تلاش های خود برای حفاظت از محیط زیست ادامه می دهد و لایه ای از فیلم را از قاب آیفون برداشته است. در حال حاضر ، هیچ فیلم خاصی از بسته بندی و حذف لایه فیلم از جعبه این تلفن های هوشمند در دست نیست.

اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

از این پس ، در پشت جعبه حاوی تلفن های هوشمند سری 13 آیفون ؛ از تگ مهر و موم استفاده می شود. این برچسب بالا و پایین جعبه را در کنار هم نگه می دارد. حذف لایه پلاستیکی از قاب آیفون های جدید مصرف پلاستیک را 600 تن کاهش داده است. این ارقام توسط اپل ارائه شده است و مشخص نیست که این شرکت از چه معیاری برای تعیین میزان پس انداز استفاده کرده است. البته بسیاری از مردم به حسن نیت و تلاش های اپل برای حفاظت از محیط زیست اعتقاد ندارند.

به گفته آنها ، اقدامات غول کوپرتینویی نشان دهنده حرص و طمع این برند برای کسب درآمد بیشتر ، کاهش هزینه های تولید و کاهش حاشیه سود شرکت نیست. همچنین ، اپل به هزینه خرید لایه فیلم و برچسب جدید برای مهر و موم قاب گوشی شما اشاره ای نکرده است. علاوه بر این ، هیچ توضیحی در مورد تاثیر این اقدام بر هزینه نهایی تولید آیفون ارائه نشده است.

اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

ظرفیت باتری سری 13 آیفون اعلام شد

پس از عرضه سری آیفون 13 ، اپل در مورد رویکرد سنتی خود به ظرفیت باتری آیفون های جدید اشاره ای نکرد. با این حال ، این اطلاعات بعداً از طرف سازنده در وب سایت Chemtrec منتشر شد. این وب سایت سابقه طولانی در جمع آوری اطلاعات محرمانه و حساس دارد. در نتیجه ، ظرفیت باتری مدل های جدید آیفون در مقایسه با گوشی های سال گذشته به طور متوسط ​​13 درصد افزایش یافته است.

شاخص های موجود در سند به جای واحد سنتی میلی آمپر ساعت از گزینه وات ساعت استفاده می کنند. با وجود این واقعیت که اکثر تولیدکنندگان تلفن های هوشمند از واحدهای میلی آمپر ساعت استفاده می کنند. اما این واحد عملاً از دقت کافی برخوردار نیست. در جدول زیر می توانید اطلاعاتی در مورد ظرفیت باتری های سری 13 آیفون مشاهده کرده و آنها را با مدل های مشابه در سال گذشته مقایسه کنید:

اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است

 

اپل به دلیل نگرانی های زیست محیطی تغییراتی در قاب آیفون 13 ایجاد کرده است. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.