منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در بنچمارک GeekBench منتشر شد

اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در بنچمارک GeekBench منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در بنچمارک GeekBench منتشر شد

تراشه پرچمدار بعدی کوالکام احتمالاً Snapdragon 898 خواهد بود. این نیمه هادی در حال حاضر برای اولین بار در وب سایت پلت فرم مرجع محبوب به نام Geekbench دیده می شود.

یک خودی به نام آبیشک یاداو ، که اولین بار چنین لیستی را کشف کرد ، مدعی است که تراشه اسنپدراگون 898 بر اساس فرایند 4 نانومتری سامسونگ ساخته شده است. چنین سناریویی قابل پیش بینی تر بود. با این حال ، اطلاعات کمی در مورد فرایند تولید 4 نانومتری سامسونگ وجود دارد. در واقع ، ما اکنون فقط می دانیم که این فرایند نسخه بهبود یافته فناوری 5 نانومتری سامسونگ است و بهتر از همیشه کار خواهد کرد. البته ، این مشکل در آخرین لیست منتشر شده توسط Geekbench قابل مشاهده نیست. این به این دلیل است که تراشه احتمالاً هنوز در مرحله آزمایش است. این تراشه در آزمایش بنچمارک در قالب تلفن هوشمند جدید ویوو با کد V2102A و سیستم عامل اندروید 12 شرکت کرده است.

تراشه اسنپدراگون 898 مجهز به پردازنده گرافیکی Adreno 730 است.مدیران لنوو اخیراً اظهار داشتند که عملکرد پردازنده گرافیکی در مقایسه با پردازنده گرافیکی Adreno 660 مورد استفاده در تراشه اسنپدراگون 888 به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

خبرچین ادعا می کند که نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 را در معیار Geekbench به دست آورده است. اما جزئیات فهرست Geekbench به طور کامل با اطلاعات منتشر شده قبلی در مورد این نیمه هادی مطابقت ندارد.

اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در بنچمارک GeekBench منتشر شد

تراشه Snapdragon 898 که در وب سایت مرجع مشاهده می شود ظاهرا مجهز به هسته 2.42 گیگاهرتزی ARM Cortex-X2 ، 3 پردازنده میان رده (احتمالاً Cortex A710) با حداکثر فرکانس 2.17 گیگاهرتز و 4 هسته کم مصرف (احتمالاً A5 با K10) است. ) فرکانس 1.79 گیگاهرتز است. در تئوری ، هسته ها می توانند بسیار سریعتر باشند. به همین دلیل ، این تراشه به ترتیب در آزمایشات پردازشی تک هسته ای و چند هسته ای Geekbench امتیاز 720 و 1919 را کسب کرد. بنابراین ، از این نتایج نباید برای استنباط عملکرد تراشه Snapdragon 898 استفاده کرد.

اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در بنچمارک GeekBench منتشر شد

همچنین ، نتایج فوق ممکن است مربوط به تراشه Snapdragon 898 نباشد. دلیل این امر این است که ظاهرا این تراشه بر اساس معماری قدیمی ARM v8 طراحی شده است و از جدیدترین معماری این شرکت به نام v9 استفاده نمی کند. بر اساس یک گزارش ، هسته قاهره 780 روی تراشه Snapdragon 898 با فرکانس تقریبی 3.09 گیگاهرتز کار می کند. در حالی که حداکثر فرکانس پردازش تراشه Snapdragon 888 Plus 2.995 گیگاهرتز است.

گفته می شود که تراشه داخلی SM8450 شناخته می شود و از مودم داخلی 4 نانومتری کوالکام به نام X65 5G استفاده می کند. انتظار می رود این نیمه هادی در سال آینده در بهترین گوشی های اندرویدی استفاده شود.

اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام در معیار Geekbench منتشر شد و برای اولین بار در اخبار و فناوری تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.