منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد.

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد.

USB-IF چند روز پیش آخرین نسخه رابط USB Type-C و نسخه استاندارد پروتکل کابل v2.1 را معرفی کرد. استاندارد جدید با نام USBC 2.1 شناخته می شود. همانطور که موسسه USB-IF آزمایش کرده و ثابت کرده است ؛ ظرفیت منبع تغذیه از 100 به 240 وات افزایش یافته است. به زبان ساده ، لپ تاپ های بازی که از این استاندارد جدید پشتیبانی می کنند. در آینده ، آنها نیازی به آداپتور برق جداگانه نخواهند داشت.

جف راونکرفت ؛ مدیر عامل موسسه USB-IF گفت:

“استاندارد جدید به لطف فناوری USB Power Delivery 3.1 دارای ظرفیت های بالاتری است. این اجازه می دهد حداکثر توان 240 وات در پایه کابل و اتصال USB نوع C باشد. USB-IF این فرصت را دارد که پروژه برنامه را بهبود و ساده کند آرم معتبر برای کاربران نهایی. با آرم های به روز شده ما ، کاربران به راحتی می توانند عملکرد USB4 و USB Power Delivery را بر روی کابل های USB-C دارای گواهی تشخیص دهند. ” لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند برای مانیتور و شارژرها ، از پورت USB-C استفاده کنید. “

نمایش اطلاعات متنوع ، رویکرد جدید استاندارد USBC 2.1 است

با معرفی استاندارد جدید ، این موسسه تمرکز بیشتری بر روی آرم های جدید کابل USB Type-C تأیید شده خواهد داشت. این لوگوها قدرت کابل را در وات نشان می دهند و به صراحت به پشتیبانی از کابل 60 یا 240 وات اشاره می کنند. همانطور که در لیست مشخصات فناوری USB Power Delivery 3.1 آمده است.

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد.

دلیل این اهمیت چیست؟ USB-IF از زمان معرفی استاندارد USB 3.1 از الگوی نامگذاری بسیار پیچیده و گیج کننده استفاده می کند. USB 3.1 به دو دسته Gen1 و Gen2 تقسیم می شود. وضعیت نامگذاری استاندارد USB 3.2 بسیار آشفته تر است. نام کامل این استاندارد USB 3.2 Gen2x2 است. استانداردهای قبلی USB 3.1 و USB 3.0 به ترتیب به ترتیب به USB 3.2 Gen2 و USB 3.2 Gen1 تغییر نام دادند. استاندارد USB 3.0 با پهنای باند 5 گیگابیت بر ثانیه نیز می تواند به رابط جدیدی مانند USB 3.2 تبدیل شود. این پدیده باعث می شود کاربران نتوانند سرعت رابط های مختلف را از یکدیگر تشخیص دهند.

در گذشته ، تلاش برای یافتن کابل USB-C مناسب برای دستگاه های مختلف کاملاً گیج کننده بود. همچنین ، اگرچه این اتصالات ظاهر یکسانی دارند. اما همه کابل های USB-C از نظر سرعت انتقال نیرو ، نرخ تبادل داده و موارد دیگر دارای استانداردهای متفاوتی هستند.

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد.

استانداردهای جدید هنوز روشن نشده است

استانداردهای جدیدی را برای حل مشکل سازندگان لوازم جانبی که از استانداردهای کامل USB-IF مطلع نیستند ، تعریف کنید. کمکی نکرد و این کاملا قابل درک است. به همین دلیل ، این موسسه همیشه به کاربران توصیه می کند تا محصولات معتبر را از منابع معتبر خریداری کنند. این محصولات دارای نشان های تأیید شده USB-IF در بسته بندی ، دفترچه راهنمای دستگاه ، شارژر و کابل می باشند.

موسسه USB-IF به دنبال ایجاد استاندارد یکپارچه با معرفی استاندارد USB4 است. متأسفانه ، از دو نام USB4 20 و USB4 40 استفاده خواهد شد. این نامها به پیچیدگی نسخه های قبلی نیستند. اما کاربران هنوز به نامهای ساده تری نیاز دارند. از سوی دیگر ، تفاوت سرعتها به وضوح قابل مشاهده است.

در مورد USBC 2.1 ، سرانجام تولید کنندگان می توانند از سیگنال های مختلف برای تشخیص سرعت و ظرفیت های مختلف در کابل ها استفاده کنند. به این ترتیب ، همه افراد می توانند با بررسی رابط ها و نشان های روی کابل ها ، آنها را از یکدیگر متمایز کنند.

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد. اولین بار در فناوری تلفن همراه و اخبار ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.